Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

3. ULUSLARARASI KUZEY KIBRIS BİSİKLET TURU’NUN FİNAL ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞİYOR

 3. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nun final etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

3. ULUSLARARASI KUZEY KIBRIS BİSİKLET TURU’NUN FİNAL ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞİYOR
11 Şubat 2018 - 15:27 'de eklendi.

HALK SÜRÜŞÜ’NÜN STARTINI AKINCI,  KRİTERYUM ETABININ STARTINI ERHÜRMAN VERDİ

3. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nun final etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Bugün saat 11.30’da başlayan ve 1,5 kilometre olarak düzenlenen Halk Sürüşü’nün startını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı verdi.

Halk sürüşünün tamamlanmasının ardından Saat 12.18. sıralarında ise 12 ülkeden 17 takımın 20 ülkeden sporcuyla yarıştığı üçüncü etap olan 37,5 kilometre uzunluğundaki  Kriteryum’un startı da  Başbakan Tufan Erhürman tarafından verildi.

Halk sürüşüne Başbakan Tufan Erhürman, eşi Nilden Erhürman, Sağlık Bakanı Filiz Besim ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da katılarak bisiklet sürdüler.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Halk Sürüşü startını vermeden önce yaptığı konuşmada,  organizasyonun bu yıl üçüncüsünün düzenlenmesinin ve gelenekselleşmesinin  önemine değinerek, organizasyonda yer alanları kutladı

Cumhurbaşkanı Akıncı, Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nun  ülke tanıtımına  da büyük katkı sağladığını vurguladı.

Başbakan Tufan Erhürman da,  organizasyonun ülke tanıtımına yaptığı kakıya değindi

Erhürman,  3. Uluslararası Bisiklet Turu’nun, “biz uluslararası organizasyon yapamayız” diyenlere de güzel bir yanıt olduğunu belirterek, Başbakanlık olarak bu gibi etkinliklere desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Filiz Besim de, bisikletin spor yanında günlük yaşamda da kullanılmasının yaygınlaştırılmasının önemine değinerek bu sayede daha sağlıklı bir yaşam ve temiz bir çevreye kavuşulacağının altını çizdi.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı   “muhteşem” olarak nitelendirdiği organizasyonu düzenleyenleri kutlayarak, organizasyonun ülke ve şehir tanıtımına katkı sağladığını ifade etti

Harmancı, çağın hastalıklarından ancak spor sayesinde kurtulabileceğinin  gösterilmesi için   herkesi katkı koymaya çağırdı. 

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER