Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

Babasına bomba gönderen kişi tutuklandı!

Akılalmaz olay, 14 Kasım’da Maltepe Zümrütevler’deki Genel Sistem Dizayn (GSD) isimli şirkette meydana geldi. Şirket ortaklarından Osman Özdemir Kurdaş adına gelen bir paketi açtığında, patlama meydana geldi. Kurdaş el yapımı bombanın sebep olduğu patlama sebebiyle ağır yaralandı.  Olayın ardından İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM)soruşturma başlattı. Şüphelinin Osman Özdemir Kurdaş’ın büyük oğlu Alican […]

Babasına bomba gönderen kişi tutuklandı!
22 Kasım 2016 - 18:08 'de eklendi.

Akılalmaz olay, 14 Kasım’da Maltepe Zümrütevler’deki Genel Sistem Dizayn (GSD) isimli şirkette meydana geldi. Şirket ortaklarından Osman Özdemir Kurdaş adına gelen bir paketi açtığında, patlama meydana geldi. Kurdaş el yapımı bombanın sebep olduğu patlama sebebiyle ağır yaralandı.  Olayın ardından İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM)soruşturma başlattı. Şüphelinin Osman Özdemir Kurdaş’ın büyük oğlu Alican Kurdaş olduğu belirlendi.  Babasının tedavi gördüğü hastanede gözaltına alınan Kurdaş, suçlamaları 4 gün boyunca inkar etti. Ancak görüntüler ve deliller gösterilen Kurdaş, olayı itiraf etmek zorunda kaldı.

FOTO: SOZCU

‘DAHA GÜÇLÜ BOMBA YAPABİLİRDİM’

Emniyetteki sorgusunda, “Olay çocukluk döneminde yaşadıklarımla ilgili” diyen Kurdaş’ın ifadesinde, yaşananlarda ötürü pişman olduğunu,  babasını ikaz etmek için bomba gönderdiğini söylediği öğrenildi.  İddiyaya göre Oğul Kurdaş, “İsteseydim daha güçlü bir bomba yapardım, ama uyarmak istedim” dedi.  Olayın sebebini de anlatan Kurdaş’ın babasının annesine kardeşine ve kendisine fiziksel şiddet uyguladığını söyleyerek “Baba şefkati nedir bilmeyiz. Bizimle ilgilenmezdi.  Farkımıza varması için ailesi olduğunu görmesi için uyarmak amaçlı yaptım” diyerek kendisini savundu.

FOTO: SOZCU

İLAÇLARLA YAPTIM

Alican Kurdaş’ın bomba ile ilgili olarak bombayı kullandığı vücut geliştirme ilaçlarının içine katılan kimyasallardan yaptığını söylediği öğrenildi. Kurdaş’ın bu kimyasallarla bomba yapılacağını ise internetten öğrendiğini belirttiği öne sürüldü. Kurdaş bombayı evinde yaptığını iddia etti.

FOTO: SOZCU

KAMERA KAYITLARI ÇIKTI

Alican Kurdaş Emniyet’teki işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi. Adliyede ki sorgusunun ardından tutuklandı. Şüphelinin yakalanmasını sağlaya güvenlik kamera görüntüleri de ortaya çıltı. Görüntülerde Alican Kurdaş’ın olay günü, 09.17’de elinde poşetle evinden çıktığı 09.29’da ise binadan ayrıldığı görülüyor.

FOTO: SOZCU

Elinde poşetle binadan ayrılan Kurdaş’ın başına kask geçirdikten sonra caddede gezdiği fark ediliyor. Saat 12.06’da geri dönen Alican Kurdaş’ın 14 dakika sonra farklı kıyaferlerle,  motosikletli olarak binadan çıktığı kameralara yansıyor. Kurdaş patlama sonrasında koşuşmalar yaşanırken bina girişinde görülüyor. Şüphelimin dikkat çekmemek için harita bulundurduğu ve kendisine kurya görünümü verdiği iddia edildi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

 

FOTO: SOZCU

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER