Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi: Her an savaş patlak verebilir

Çin Dışişleri Bakanı Wang, ülkesi ile Fransa arasında ilişkileri daha ileri taşımak istediğini dile getirdi. Ekonomik alandaki iş birliklerini artırmak istediklerini söyledi. Fransa Dışişleri Bakanı Ayrault ise Suriye’deki çatışmaların sona ermesi gerektiğinin altını çizdi. Wang, Suriye’de kimyasal silah kullanılmasına yönelik bağımsız ve adil bir soruşturma yapılması çağrısını yineledi. Suriye’deki iç savaşta 300 bin kişinin öldüğünü, […]

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi: Her an savaş patlak verebilir
15 Nisan 2017 - 9:57 'de eklendi.

Çin Dışişleri Bakanı Wang, ülkesi ile Fransa arasında ilişkileri daha ileri taşımak istediğini dile getirdi. Ekonomik alandaki iş birliklerini artırmak istediklerini söyledi. Fransa Dışişleri Bakanı Ayrault ise Suriye’deki çatışmaların sona ermesi gerektiğinin altını çizdi. Wang, Suriye’de kimyasal silah kullanılmasına yönelik bağımsız ve adil bir soruşturma yapılması çağrısını yineledi. Suriye’deki iç savaşta 300 bin kişinin öldüğünü, 11 milyon kişinin yerlerinden edildiğini ve on binlercesinin de rejimin hapishanelerine atıldığını söyleyen Ayrault, “Bir ülke yok edildi” dedi.

Bir tarafta ABD diğer tarafta ise Kuzey Kore olmak üzere taraflar arasında gerilimin sürekli yükselmesine dikkat çeken Wang, her an savaşın patlak verebileceğini söyledi. Wang “Kore yarımadasında bir savaş çıkması durumunda bu savaşın kazananı olmaz” dedi. Tek çözümün diyalog kurmak olduğunu söyleyen Wang, tüm taraflara bölgedeki tansiyonu geri dönülemez bir noktaya gelmeden durdurulması çağrısında bulundu.

İHA

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER