Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

DENKTAŞ: “HÜKÜMETİN DAHA YAPACAK ÇOK İŞİ VAR”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, UBP-DP koalisyon hükümetinin daha yapılacak çok işleri olduğunu, DP’nin erken seçimi ilk günden bu yana gündemine almadığını ancak seçime hazır olduğunu söyledi.

DENKTAŞ: “HÜKÜMETİN DAHA YAPACAK ÇOK İŞİ VAR”
29 Mart 2017 - 13:07 'de eklendi.

“PARTİZANLIĞA KARŞIYIZ”

“İCRAAT YAPARKEN ‘KAÇ OY ALIRIZ?’ DİYE HESAP YAPMIYORUZ. YAPTIĞIMIZ İCRAATIN DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE OLUMLU YÖNDE YANSIMASINI HESAP EDİYORUZ”

“2013-2015 YILLARI ARASINDA 6 BET OFİSİNİ 4’E, 156 ŞUBEYİ DE 47’E İNDİRDİK”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, UBP-DP koalisyon hükümetinin daha yapılacak çok işleri olduğunu, DP’nin erken seçimi ilk günden bu yana gündemine almadığını ancak seçime hazır olduğunu söyledi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, DP parti teşkilatında gerçekleştirdiği “Demokrasi Akademisi Semineri”nde bu hafta Denktaş, katılımcıların sorularını yanıtladı.

İlk olarak yakın zamanda gündemi meşgul eden “erken seçim” söylentileri ve DP’nin seçime hazır olup olmadığı sorularını yanıtlayan Denktaş, “DP seçime her anlamda hazır bir parti. ‘Battı, bitti, % 1’i bulmaz’ dedikleri gün yüzde 21 almayı başaran bir partiyiz. ‘Battı, bitti, asla barajı geçmez’ dediklerinde ve en kötü, en zayıf dönemimizde aldığımız oy yüzde 13. Bu parti bu yüzdeliklerin altına inecek değil. Dolayısıyla seçim bizi korkutmaz” dedi.

“PARTİZANLIĞA KARŞIYIZ”

“Partizanlık yapmama konusundaki tutumunun hâlâ geçerli olup olmadığı” yönündeki soruyu yanıtlayan Denktaş, DP’nin kurulduğu 1992 yılında meydanlara çıkıp “partizanlığa son vereceğiz” diye kürsüden haykırdığı söylemini bugün de inançla devam ettirdiğini ve ettireceğini kaydetti.

Denktaş şöyle devam etti:

“Partizanlık yapmadık, yapmamaya devam edeceğiz. Sonuna kadar da partizanlığa karşı olacağım. Çünkü bu memleketimin bu inanca ihtiyacı var. ‘Bizden önce alınanları atalım, bizimkileri alalım. Sonra biz hükümetten gidelim başkası gelsin. Onlar bizimkileri atsın, onların ki gelsin.’ Memleketimde bu hayat böylemi devam etsin. Böyle mi sahip çıkacağız KKTC’ne. Bu mu bize Denktaş’ın gösterdiği yol? Tabii ki değil. ‘Benden değil’ diye birinin ekmeği ile oynamak bana yakışmaz. O ekmeği ile oynayacağım da benim vatandaşım, benim devletimin insanı. Ve ben bunu asla yapmayacağım.”

Denktaş, partizanlığa karşı olmasına rağmen bu konuda en fazla suçlanan partilerden biri olmalarının da bir ironi olduğunu kaydetti.

“BİZ BİR İCRAATI YAPARKEN ‘KAÇ OY ALIRIZ?’ DİYE HESAP YAPMIYORUZ”

Yaptığımız icraatın devletimize, milletimize olumlu yönde yansımasını hesap ediyoruz”
‘DP’li iktidarların başarısı oy oranına yansıyor mu?’ sorusuna cevap veren Denktaş, DP’nin kuruluşundan itibaren ortaya koyduğu ilkeler çerçevesinde hareket ettiğini, diğer partilerin ise düzenin devamını istediğini kaydetti.

Denktaş, “Biz bir icraatı yaparken ‘kaç oy alırız?’ diye hesap yapmıyoruz. Yaptığımız icraatın devletimize, milletimize, insanımıza olumlu yönde yansıyıp, yansımadığını düşünerek hareket ediyoruz” dedi.

“KAÇANIN PEŞİNE DÜŞMEDİM…”

Denktaş, geçmişte partiden ayrılanlar için ise bugüne kadar kaçanın peşine düşmediğini, karşı görüş sergileyenlere de düşmanca tavır sergilemediğini çünkü hamurunda hoşgörü olduğunu kaydetti.

“6 BET OFİSİNİ 4’E, 156 ŞUBEYİ DE 47’E İNDİRDİK…”

DP’nin seçim bildirgesinde de yer alan “Bet ofislerini kapatacağız veya asgariye indireceğiz” söyleminin de hatırlatıldığı gecede Denktaş, şunları kaydetti:

“2013 yılında iktidara geldiğimizde Spor Bakanlığı ve pek tabi Piyangolar Birimi bana bağlıydı. O günlerde 6 bet ofisi ve ona bağlı 156 şube vardı. Biz tüm tepkilere rağmen, 2013-2015 arasında 6 bet ofisini 4’e, 156 şubeyi de 47’e indirdik ve hükümetten ayrıldık. Sadece tepki değil aileme, çocuklarıma, torunlarıma kadar uzanan tehditlere rağmen geri durmadık. Ama verdiğimiz sözü yarı yarıya yerine getirdik.”

“VERDİĞİMİZ HER SÖZÜN ARKASINDAYIZ”

DP’nin seçim öncesi halka vaat ettiği tüm sözlerin arkasında olduğunu da kaydeden Denktaş, “iktidara getirildiğimiz güç oranında verdiğimiz her sözün arkasındayız. 5 milletvekili ile şu anda çok etkin 3 bakanlığı yürütüyoruz. Ama verdiğimiz bazı sözleri yerine getiremiyoruz. Bugün için o yetki bizde değil. Çünkü halkımız tarafından bize verilen güç bu kadar. Yeterince iktidar gücü elimizde olsa çok farklı bir noktaya gider, tüm sözlerimize hayat veririz” ifadesini kullandı.

“SU VE ELEKTRİK”

Su ve elektrik konusunda da yöneltilen soruları yanıtlayan Denktaş, “Türkiye’den gelen su gibi, elektriğinde mutlak suretle gelmesi gerektiğini” kaydederek, bunun kaçar yolunun bulunmadığını söyledi.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER