Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

“Dönüşümlü başkanlığı 20 yıldan bu yana kabul ettik”

Güney Kıbrıs’ta yayımlanan Haravgi gazetesi sürmanşetten aktardığı haberinde, “Dönüşümlü başkanlığı 20 yıl önce kabul ettik” başlığını kullandı. Gazete,NikosAnastasiadis’in, Kıbrıs Rum tarafının dönüşümlü başkanlığı 20 yıldan bu yana kabul ettiğini belirttiğini yazdı. Habere göre Anastasiadis, ağırlıklı ve çapraz oyun gündeme getirilmesini ise Rum Yönetimi eski Başkanı Dimitris Hristofyas’ın başarısı olarak nitelendirdi. Rum Lider, Fransa’nın Lefkoşa Büyükelçiliği’ndeki […]

“Dönüşümlü başkanlığı 20 yıldan bu yana kabul ettik”
13 Temmuz 2018 - 14:40 'de eklendi.

Güney Kıbrıs’ta yayımlanan Haravgi gazetesi sürmanşetten aktardığı haberinde, “Dönüşümlü başkanlığı 20 yıl önce kabul ettik” başlığını kullandı.

Gazete,NikosAnastasiadis’in, Kıbrıs Rum tarafının dönüşümlü başkanlığı 20 yıldan bu yana kabul ettiğini belirttiğini yazdı.

Habere göre Anastasiadis, ağırlıklı ve çapraz oyun gündeme getirilmesini ise Rum Yönetimi eski Başkanı Dimitris Hristofyas’ın başarısı olarak nitelendirdi.

Rum Lider, Fransa’nın Lefkoşa Büyükelçiliği’ndeki Fransız Ulusal Günü Resepsiyonu’nda basının sorularına verdiği yanıtta, garantiler devam ederse, Kıbrıs sonunun çözümlenemeyeceğini savundu.

Rum Haber Ajansı’nın haberine göre Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Çipras’tan bu konudaki görüşlerini Brüksel’deki görüşmelerinde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletmesini istediğini de belirtti.

0 Kez Okundu

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER