Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

EIDE YARIN ARA BÖLGEDEKİ İNSAN ZİNCİRİNE KATILIYOR

Bir grup Kıbrıslı Türk ve Rum’un sembolik olarak Kıbrıs’ı birleştirmek amacıyla gerçekleştirilen Lefkoşa ara bölgede insan zinciri oluşturma eylemi bu hafta sonu da devam ediyor. “#Unite Cyprus Now” grubunun cumartesi günü 4. kez oluşturacağı insan zincirine, Cenevre Konferansı’na hazırlık amacıyla adada bulunan BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide de katılacak.

EIDE YARIN ARA BÖLGEDEKİ İNSAN ZİNCİRİNE KATILIYOR
16 Haziran 2017 - 13:27 'de eklendi.

Bir grup Kıbrıslı Türk ve Rum’un sembolik olarak Kıbrıs’ı birleştirmek amacıyla gerçekleştirilen Lefkoşa ara bölgede insan zinciri oluşturma eylemi bu hafta sonu da devam ediyor.

“#Unite Cyprus Now” grubunun cumartesi günü 4. kez oluşturacağı insan zincirine, Cenevre Konferansı’na hazırlık amacıyla adada bulunan BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide de katılacak.

Ledra ve Lokmacı Kapısı geçiş noktasında, her iki tarafa da uzanan bir insan zinciri oluşturulacak eylem saat 10.00’da başlayacak.

Eylemde, Kıbrıs sorununa çözüm bulmak için 2 yıldır yürütülen müzakerelerde önemli ilerlemeler kaydeden iki lidere, liderlik ve cesaret çağrısı yapılacak.

Barışı beklerken, tüm Kıbrıslıları, birleşik bir ülkede yaşamanın büyüsüne kapılmaya ve bunun keyfine varmaya davet eden “#Unite Cyprus Now”,  kuruluş ve eylem amaçlarını, “Ülkemizin yeniden birleştirilmesine yönelik fırsatın ellerimizden kayıp gitmesine izin vermeyeceğimizi göstermek” şeklinde açıklamıştı.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER