Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

EVREN: “ PROJELERİMİZ KKTC HALKININ REFAHI VE HUZUR İÇİN HIZLA DEVAM EDİYOR

İç İşleri Bakanı Kutlu Evren, Milli İradeye Saygı Platformu Başkanı Talip Sancar ve beraberindeki heyeti kabul etti.

EVREN: “ PROJELERİMİZ KKTC HALKININ REFAHI VE HUZUR İÇİN HIZLA DEVAM EDİYOR
21 Mart 2017 - 15:37 'de eklendi.

EVREN: “ PROJELERİMİZ KKTC HALKININ REFAHI VE HUZUR İÇİN HIZLA DEVAM EDİYOR

SANCAR:” BAKAN EVREN’E KIRK YILDIR YAPILMAYANI GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Milli İradeye Saygı Platformu Başkanı Talip Sancar ve beraberindeki heyeti kabul etti. Milli İradeye Saygı Platformu nezaket ziyareti nedeniyle Bakan Evren ile bir araya gelmek istediklerini, uzun yıllardır bekledikleri birçok projeyi hayata geçirmesi nedeniyle Bakan Evren’e teşekkürlerini iletmek istediklerini, kırk yıldır yapılmayanı yaptığını kaydederek kendisini tebrik ettiklerini vurguladı.

Heyet adına ilk sözü alan Platform başkanı Talip Sancar, platform olarak 15 Temmuz darbesinden sonra faaliyetlerine başladıklarını ve yüz kişilik bir kafile ile demokrasi nöbetlerine destek verdiklerini dile getirdi. İlerleyen aylarda gençlerle bir Çanakkale ziyareti ve Türkiye’de isim yapmış yıldız futbolcularla KKTC’de isim yapmış yıldız futbolcular arasında bir müsabaka düzenlemeyi planladıklarına değinen Talip Sancar, İçişleri Bakanlığını yakından takip ettiklerini ve özellikle eskiden bugüne dağıtılan 4000’e yakın kırsal kesim arazisinin alt yapılarının yapılmaya başlanmasının, kırk beş yeni köyde arazi dağıtımına başlanacak olmasının ve binaları olmayan muhtarlara bina yapılacak ve mefruşatlarının sağlanacak olmasının kırk yıldır yapılmayan çok güzel projeler olduğunu dile getirerek Bakan Evren’e teşekkür etti ve bir Anı plaketi takdim etti.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren ise konuşmasında göreve geldikleri ilk günden beridir on bir aydır ekip olarak canla başla çalıştıklarını ve birçok projenin alt yapısının tamamlandığını söyleyerek Nisan ayında yapılan tüm projelerin meyvelerinin toplanacağına değindi.

Kırsal Kesim arazileri ve muhtarlık binaları dışında, özellikle çağ dışı kalmış yasaların tadili, yeni merkezi cezaevi binası yapımı, eski cezaevinde tadilatların yapılması ve yeni sistemlere geçilmesi, Güvenlik mobese kameraları projesinin başlatılması gibi birçok projeye daha imza attıklarını belirten Bakan Evren çalışmalarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halkının refahı ve huzuru için hızla devam edeceğini söyledi.

Milli iradeye, Bayrağa, Şehitlere, Gazilere ve en önemlisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletine sahip çıkmanın önemine değinen Bakan Evren Platformu bu çabalarından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER