Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

HAFTA SONU YAĞMUR YOK; PAZARTESİ VE SALI YAĞMURLU

Meteoroloji Dairesi, hafta sonunun parçalı ve az bulutlu geçeceğini, pazartesi yer yer ve hafif, salı günü gök gürültülü veya sağanak yağmur beklendiğini açıkladı

HAFTA SONU YAĞMUR YOK; PAZARTESİ VE SALI YAĞMURLU
09 Aralık 2016 - 15:45 'de eklendi.

Meteoroloji Dairesi, hafta sonunun parçalı ve az bulutlu geçeceğini, pazartesi yer yer ve hafif, salı günü gök gürültülü veya sağanak yağmur beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Dairesi’nin 10 Aralık- 16 Aralık tarihlerini kapsayan hava tahmin raporuna göre,  bölge periyodun ilk günü yüksek, diğer günlerde alçak basınç sistemiyle soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Hava, hafta sonunda açık ve az bulutlu olacak ancak Cumartesi günü sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer don görülecek.

Hafta başı olan pazartesi hava parçalı bulutlu, zamanla yer yer ve hafif, Salı günü parçalı çok bulutlu yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak. Salıdan Cumaya kadar hava parçalı bulutlu geçecek.

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimlerde ve sahillerde 16 ile 19 santigrat dolaylarında seyredecek.

Rüzgar, periyodun ilk günü kuzey ve batı, diğer günlerde ise güney ve batı yönlerden orta, salı ve çarşamba günleri zaman zaman kuvvetli esecek.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER