Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS ÇEVRE PLATFORMU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Çevre Platformu üyeleri ile bir araya geldi.

İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS ÇEVRE PLATFORMU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
09 Şubat 2018 - 10:42 'de eklendi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Çevre Platformu üyeleri ile bir araya geldi.

Çevre Platformu Olarak Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız

İçişleri Bakan Ayşegül Baybars Biyologlar Derneği, K.T Tabibler Birliği, Çevre Mühendisleri Odası ve Taşkent Doğa Parkı’ndan oluşan Çevre Platformu üyeleri ile bir araya geldi.

Görüşmede Çevre Platformu adına ilk sözü alan Dt. Teksen Köroğlu Bakan Kadri’ye yeni görevinde başarılar dileyerek Platform olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız dedi.

Dereler Doğru Şekilde Islah Edilmiyor

Görüşmede söz alan Biyolog Hasan Sarpten ise dere ıslahlarının doğru şekilde yapılmadığını, derelerin temizleme adı altında talan edildiğini ve derelerdeki doğal yaşamın tamamen bitirildiğini söyledi.

Derelerin ıslahının iş makineleriyle değil ilgili devlet kurumları ve sivil toplum örgütlerinin oluşturacağı bir komitenin yapacağı master plan çerçevesinde doğru bir biçimde yapılmasının mümkün olduğuna değinen Sarpten bu komitenin ivedi bir şekilde oluşturulması için Bakandan talepte bulundu.

Platformun dğer temsilcileri de dere ıslahı, çevre ve yaban hayatın korunması ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

Doğal Hayatı Korumak Öncelikli Görevimizdir

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars yapmış olduğu konuşmada, doğal hayatı korumanın başlıca görevleri arasında olduğunu söyleyerek ülkenin korunması ve planlanmasında hassas olduğunu, özelde dere yataklarının ıslahında doğal yapıyı bozmayacak ve canlıların habitatını engellemeyecek şekilde çlışmaların yapılacağını belirtti.

Görev süresince Sivil Toplum Örgütleri ile yakın temas halinde çalışacağının altını da çizen Bakan Baybars, her kesimden alınacak görüşlerle atılacak olan adımların en doğru adımlar olduğunu ve bu bağlamda çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyerek platform üyelerine katılımları için teşekkür etti.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER