Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

İÇİŞLERİ BAKANI EVREN: “TAŞERONLARIN ÜLKE EKONOMİSİ ADINA ÖNEMİ BÜYÜK”

İçişleri Bakanı Kutlu Evren Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti.

İÇİŞLERİ BAKANI EVREN: “TAŞERONLARIN ÜLKE EKONOMİSİ ADINA ÖNEMİ BÜYÜK”
09 Ağustos 2017 - 12:48 'de eklendi.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti.

 

Ziyarette ilk sözü alan Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca Başta Bakan Evren olmak üzere Ulusal Birlik Partisi Demokrat Parti hükümetinin kendileri adına çok işlere imza attığını söyledi. Ara eleman sıkıntılarının giderilmesi adına geçirilen Muhaceret ve çalışma affı yasası ve seyrüsefer affının sektöre büyük bir rahatlama getirdiğini dile getiren Amca Bakan Evren’e teşekkür etti.

 

Ziyarette söz alan İçişleri Bakanı Kutlu Evren ise taşeronların ülke ekonomisi adına  büyük önem taşıdığını ve ekonomide lokomotif görevi gördüklerini dile getirerek gelişen inşaat sektöründe taşeronların da artık gerek iş gücü, gerek teknik teçhizat gerekse makine parkuru olarak kendilerini yenilemeleri ve geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Sektörün içerisinden gelen birisi olarak sektördeki sıkıntıları iyi anladığını belirten Bakan Evren İnşaat Taşeronlarının yasal statüde işlerine devam etmeleri adına  yasasının geçmesi için de büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

 

Kayıtsız öğrencilerin sektörde çalıştığının söylenmesi üzerine ise Bakan Evren kısa süre önce Çalışma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte öğrencilerin kontrol altına alınması için bir muhaceret genelgesi yayınladıklarını ve bundan sonraki süreçte  bu kayıt dışılığın önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER