Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

KARACA, DIŞ BASIN BİRLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Dış Basın Birliği’nin, federasyonlarına üye meslek örgütleri arasında özel bir yere sahip olduğunu söyledi. 

KARACA, DIŞ BASIN BİRLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
08 Ekim 2017 - 18:05 'de eklendi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Dış Basın Birliği’nin, federasyonlarına üye meslek örgütleri arasında özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

Karaca, “Türkiye’de ve Türk dünyasının tamamında KKTC’nin görünürlüğü için Dış Basın Birliği vazgeçilmezdir” dedi.

Dış Basın Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali nedeniyle KKTC’ye gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyet, Dış Basın Birliği’ni ziyaret etti.

Dış Basın Birliği Başkanı Tahir Olcay Kıraç, TGF Başkanı Yılmaz Karaca ve arkadaşlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi’nin 14 -17 Kasım tarihlerinde KKTC’de yapılacağını hatırlatan Kıraç, böylesi önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacakları için çok heyecanlı oldukları söyledi .

Kıraç, “KKTC’nin gerek Türkiye kamuoyunda gerekse tüm Türk coğrafyasında en iyi ve en geniş şekilde temsil edilebilmesi için Dış Basın Birliği olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.

KARACA

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca da Dış Basın Birliği’nin federasyonlarında temsil edilen meslek örgütleri arasında özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

Karaca, “Türkiye’de ve Türk dünyasının tamamında KKTC’nin görünürlüğü için Dış Basın Birliği vazgeçilmezdir” diye konuştu.

Ziyarette Karaca’ya eşlik eden Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir de Dış Basın Birliği’nin faaliyetlerini yakından ve takdirle izlediklerini dile getirdi.

Türk varlığının çok geniş bir coğrafyaya yayıldığına işaret eden Demir, “Bu büyük coğrafyada Kıbrıs Türklerinin en iyi şekilde temsil edilmesi ve seslerinin duyulması için Dış Basın Birliği çok önemli bir misyon üstlenmiştir” diye konuştu.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca daha sonra Dış Basın Birliği Başkanı Tahir Olcay Kıraç’a ziyaretleri anısına bir plaket takdim etti.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER