Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ’NDEN SÜT İMALATCILAR BİRLİĞİNE ELEŞTİRİ..

KKTC Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Süt İmalatçıları Birliği’ni eleştirerek, süte yapılacak olan 10-15 kuruşluk bir artış ile bir kilo hellime 11 lira 1 litre pastörize süte 1 ile 1.5 lira artış yapılacağının duyurmalarının tamamen toplumu üreticiye karşı kışkırtıp aradan sıyrılma taktiği olduğunu savundu.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ’NDEN SÜT İMALATCILAR BİRLİĞİNE ELEŞTİRİ..
16 Haziran 2017 - 23:10 'de eklendi.

KKTC  Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Süt İmalatçıları Birliği’ni eleştirerek, süte yapılacak olan 10-15 kuruşluk bir artış ile bir kilo hellime 11 lira 1 litre pastörize süte 1 ile 1.5 lira artış yapılacağının duyurmalarının tamamen toplumu üreticiye karşı kışkırtıp aradan sıyrılma taktiği olduğunu savundu.

KKTC  Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Alpay Orhan Güvenlier yazılı  açıklamasında, süt konusunda yaşanan kaosun  üreticinin artan maliyetlerinin göz ardı edildiğinin göstergesi olduğunu savundu.

İleride fabrikalarında işleyebilecek süt bulabilmeleri için imalatçıların üreticileri biraz olsun düşünmesini isteyen Güvenlier, “Bu gün  keçi ve koyun sütünün maliyeti artan yem fiyatları nedeni ile daha da yükselmiştir. Artan yem fiyatları karşısında  üreticinin yaşam payı hesaplanarak süt fiyatlarında hatırı sayılır iyileştirmeler yapmak kaçınılmazdır” dedi.

Güvenlier,  “Tarım Bakanlığını süt konusunda üreticinin haklarının korunması yönündeki tutumundan dolayı takdir ederiz. İmalatçılar bu kurak memlekette yaşam savaşı vererek üretilen süte saygı duysun , gerekli ve haklı iyileştirmelere itiraz etmesin” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER