Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

Özgürgün: UBP kurultayı Ekim sonu veya Kasım başında yapılacak

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün bu gece Kıbrıs Genç TV’de bir canlı yayında yapmış olduğu söyleşide kurultay tarihini açıkladı. Özgürgün yapmış olduğu açıklamada olağan kurultayın aslında Ekim veya Kasım 2017’de de yapılabileceğini fakat seçimler dolayısıyla seçim sonrasına bırakıldığını, bir kurultayın yapılmasının yaklaşık üç ay süre almasından dolayı da yerel seçimler sonrasına bırakıldığını açıkladı. […]

Özgürgün: UBP kurultayı Ekim sonu veya Kasım başında yapılacak
09 Mart 2018 - 0:40 'de eklendi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün bu gece Kıbrıs Genç TV’de bir canlı yayında yapmış olduğu söyleşide kurultay tarihini açıkladı.

Özgürgün yapmış olduğu açıklamada olağan kurultayın aslında Ekim veya Kasım 2017’de de yapılabileceğini fakat seçimler dolayısıyla seçim sonrasına bırakıldığını, bir kurultayın yapılmasının yaklaşık üç ay süre almasından dolayı da yerel seçimler sonrasına bırakıldığını açıkladı.

Yerel seçimler sonrasında Temmuz Ağustos aylarında örgütlenme sürecinin yapılmasının mümkün olmadığına da değinen Özgürgün süreci Eylül başı gibi başlatıp Ekim sonu veya Kasım başı da olağan kurultayın yapılabileceğini soyledi.

Parti Disiplinine Uymayan Disiplin Kuruluna Verilecek

Programda parti disiplinini bozanların doğrudan disiplin kuruluna sevk edileceğine de değinen Özgürgün, demokrasi gereği çıkıp adaylıkla ilgili açıklama yapanlar değil partiyi yerel seçimler öncesi bölmeye çalışanların bu uygulamaya tabi olacağını söyledi.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER