Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

PASKALYA’DA YAŞANAN OLAYLAR

Paskalya döneminde, Güney Kıbrıs’ta hırsızlık ve yangınlar gibi bazı adli olaylar yaşandığı ifade edildi.

PASKALYA’DA YAŞANAN OLAYLAR
10 Nisan 2018 - 17:03 'de eklendi.

Paskalya döneminde, Güney Kıbrıs’ta hırsızlık ve yangınlar gibi bazı adli olaylar yaşandığı ifade edildi.

Geçtiğimiz cumartesi akşamı yaşanan olayda, Baf’ta sakin bir Rus’un evinin önünde bulunan aracından, yolcu koltuğunun camı kırılmak suretiyle, para ve maddi değeri büyük eşyalar çalındığını yazan Fileleftheros, araçtan 3 bin 500 Euro değere sahip bir çanta ile bin 200 Euro’luk bir nakitin çalındığını belirtti.

Gazete, Polisin konuyla ilgili araştırmalarının sürdüğünü ekledi.

YANGINLAR

Gazete başka bir haberinde ise, yine geçtiğimiz cumartesi gecesi gerçekleşen bir olayda, Güney Lefkoşa’ya bağlı Alona’daki bir evde çıkan yangın sonucu, evin tamamen kül olduğunu yazdı.

Bu arada Rum Polisi’nin, paskalya kutlamalarının doruğa ulaştığı geçtiğimiz cumartesi gecesi herhangi bir olay yaşanmaması için teyakkuzda olduğunu kaydeden gazete, kullanılan patlangaçlar ve yakılan paskalya ateşleri yüzünden bazı polisler yanı sıra birçok gencin de yaralandığını belirtti.

Gazete, polisin 20 kadar kişiyi tutukladığını ve bin 300 patlangaça da el koyduğunu ekledi.

SOKAK ORTASINDA HAYVAN KESTİ

Gazete başka bir haberinde ise, Paralimni’de yaşayan Bulgar uyruklu bir şahsın, geçtiğimiz cumartesi günü evinin karşısındaki kaldırımda kuzu kesip derisini yüzdüğü gerekçesiyle polise şikâyet edildiğini yazdı.

Şikâyet edilen şahsın, “Paskalya kuzusu çevirmek için kuzu kesme” geleneğinin, günümüzde ülkesinde hala var olduğunu ve Güney Kıbrıs’ta bunun yasak olduğunu bilmediğini söylediğini yazan gazete, olayın Rum kesimindeki Hayvan Partisi tarafından kınandığını ekledi.

 

0 Kez Okundu

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER