Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

Son dakika… AİHM’den FETÖ hakimine ret

AİHM, 15 Temmuz sonrası gündemine taşınan ve sayıları 3 bine yaklaşan dava başvurularıyla ilgili kararını bugün açıkladı. NTV’nin haberine göre; karar, 15 Temmuz öncesi Giresun Adliyesi’nde çalışan ve 18 Temmuz’da hakkında geçici tutukluluk kararı verilen hakim Zeynep Mercan tarafından yapılan başvuruyu kapsıyor. Mercan, 15 Temmuz sonrası Anayasa Mahkemesi’nin 2 üyesi ve bazı raportörlerinin gözaltına alınıp […]

Son dakika… AİHM’den FETÖ hakimine ret
18 Kasım 2016 - 0:21 'de eklendi.

AİHM, 15 Temmuz sonrası gündemine taşınan ve sayıları 3 bine yaklaşan dava başvurularıyla ilgili kararını bugün açıkladı.

NTV’nin haberine göre; karar, 15 Temmuz öncesi Giresun Adliyesi’nde çalışan ve 18 Temmuz’da hakkında geçici tutukluluk kararı verilen hakim Zeynep Mercan tarafından yapılan başvuruyu kapsıyor.

Mercan, 15 Temmuz sonrası Anayasa Mahkemesi’nin 2 üyesi ve bazı raportörlerinin gözaltına alınıp tutuklandığını belirterek, “delil gösterilmeden tutuklandığı, tutuklanma nedeninin belirtilmemiş olması ve tutukluluğunun süresi” gerekçeleriyle 2 Eylül’de AİHM’e başvurmuştu.

AİHM, biraz önce açıkladığı gerekçeli kararda, Zeynep Mercan’ın, AİHM gözünde bir iç hukuk yolu olan Anasaya Mahkemesi yolunu henüz tüketmediği belirtildi. Karar aynı zamanda diğer başvurulan için de bir emsal niteliği taşıyor.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER