Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

UBP NE KADAR ÇOK İKTİDARDA KALIRSA ÜLKE O KADAR ÇOK KAZANIYOR

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, Ulusal Birlik Partisi’nin birlik beraberliğini pekiştirerek daha da güçlendiğini ve parti içi sıkıntıları aştığını belirterek, bütün kamuoyu yoklamalarında UBP’nin oylarını ikiye katlayarak yüzde 40’lara yaklaştığını söyledi.

UBP NE KADAR ÇOK İKTİDARDA KALIRSA ÜLKE O KADAR ÇOK KAZANIYOR
23 Mayıs 2017 - 16:30 'de eklendi.

ÖZGÜRGÜN: “UBP DAHA DA GÜÇLENDİ… YÜZDE 40’LARA YAKLAŞTIK”

“UBP NE KADAR ÇOK İKTİDARDA KALIRSA ÜLKE O KADAR ÇOK KAZANIYOR”

EROĞLU: “BİRBİRİNİZE KENETLENİN”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, Ulusal Birlik Partisi’nin birlik beraberliğini pekiştirerek daha da güçlendiğini ve parti içi sıkıntıları aştığını belirterek, bütün kamuoyu yoklamalarında UBP’nin oylarını ikiye katlayarak yüzde 40’lara yaklaştığını söyledi.

Özgürgün, UBP’siz denenen hükümetlerde ülkenin yangın yerine döndüğünü, Türkiye ile kavga edildiğini ve UBP hükümetlerine ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, birlik ve beraberliğini sağlamış UBP’nin önünde hiç bir partinin duramayacağını ve hiçbir gücün de UBP’yi iktidardan götüremeyeceğini kaydetti.

UBP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, UBP İskele İlçesi, Kaya Artemis Otel’de dayanışma gecesi düzenledi.

Geceye, UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları,  UBP ilçe başkanları ve partililer katıldı.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, gecede yaptığı konuşmada, UBP ne kadar çok iktidarda kalırsa ülkenin o kadar çok kazandığını ve hizmet gördüğünü belirterek, UBP’nin iktidarında ülkenin kazandığını, hükümetin son bir yılda ciddi gelişmelere imza attığını kaydetti.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, birlik ve beraberliğini sağlamış UBP’nin önünde hiç bir partinin duramayacağını ve hiçbir gücün de UBP’yi iktidardan götüremeyeceğini söyledi.

Birlik, beraberliğin önemine değinerek, partinin ancak kendi içinde sıkıntı yaşadığında iktidardan uzaklaştığını kaydeden Özgürgün, iktidardan uzaklaşmaların da bazen en iyiyi yakalamaya vesile olduğunu belirtti.

UBP, ne kadar çok iktidarda kalırsa ülkenin o kadar çok kazandığını ve hizmet gördüğünü, böyle bir partinin bayrağını devraldıklarını ifade eden UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün, UBP’nin muhalefette ve iktidardayken ülkeye büyük hizmetler verdiğini anlattı.

Ülkenin neresinde bir proje hayata geçmişse bunun yüzde 99’unun UBP hükümetleri döneminde olduğunu söyleyen UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün, “Bundan daha büyük bir eser olabilir mi? başı dik, alnı açık, göğsünü gere gere yürüyen bir Ulusal Birlik Partisi. İşte bu günlere bu birlik ve berberlik ile salonları doldurarak geldik. Bu günler hepimizin eseridir” dedi.

“UBP’SİZ DENENEN HÜKÜMETLERDE ÜLKE DARMADAĞIN OLUYOR”

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün, 2013 seçimlerinin ardından UBP’ye yine görev düştüğüne, UBP’nin başbakanlığında bir hükümete ihtiyaç duyulduğuna işaret ederek, 2.5 yılda yıkılanları, bir yılda ancak düzeltebildiklerini kaydetti.

Koalisyon ortakları ile son bir yılda ciddi gelişmelere imza attıklarını dile getiren Özgürgün, “Bugün, Ulusal Birlik Partisi birlik beraberliğini daha pekiştirmiş, daha güçlenmiştir. UBP, parti içi sıkıntıları aşmıştır. Bütün kamuoyu yoklamalarında UBP oylarını ikiye katlayarak yüzde 40’lara yaklaştı. UBP’nin birlik ve beraberliğinin pekiştiğini bunlardan görüyorum” diye konuştu.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün, birlik ve beraberliğin, genel ve yerel seçimlere yansıyacağını belirterek,  geceye katılımından dolayı 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na teşekkür etti.

EROĞLU

UBP’nin Onursal Başkanı ve 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, partililere hitaben yaptığı konuşmada, deneyimlerini anlatarak, partiye gönül verenlerin kırgınlıklarına son vermesi gerektiğini ve kırgınlıkları ebediyete taşımamanın önemli olduğunu söyledi.

Hayat devam ettiği sürece sorunların devam edeceğini kaydeden Eroğlu, yakın gelecekte seçim olduğunu, partililerin, birbirine kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde partiyi iktidara taşımaları gerektiğini dile getirdi.

OĞUZ

UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Dursun Oğuz da, UBP’nin, KKTC’yi kuran, koruyan parti olduğunu ve geleceğe taşıma misyonu üstelendiğini belirterek, KKTC’yi yönetmek ve tek başına iktidar olmak için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

Oğuz, üye sayısının 10 bini geçtiğini ifade ederek, bu gücün farkına varılmasını istedi.

KIRŞAN

UBP İskele İlçe Başkanı Osman Kırşan da, UBP’nin ülkenin en köklü partisi olduğunu, ülkeye ve halka hizmeti kutsal saydıklarını ifade ederek, safları sıklaştırma adına düzenledikleri geceye katılanlara teşekkür etti.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER