Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

YDP HALA SULTAN İLAHİYAT KOLEJİ’NİN EYLEMİNE DESTEK VERDİ

“Yeniden Doğuş Partisi Olarak Hala Sultan İlahiyat Koleji Okul Aile Birliği’nin 20 Kasım 2016  saat 13.00’da Pazar günü meclis önünde düzenleyeceği eyleme destek verdiğimizi belirtmek isteriz. Din ve vicdan hürriyetinin insanın en temel haklarından biri olduğu bir gerçekliktir. Ülkemizde yaşayan insanların dini vecibelerini yerine getirirken özgür olmaları en doğal haklarıdır. İlahiyat Kolejinde okuyan çocukların velilerininde […]

YDP HALA SULTAN İLAHİYAT KOLEJİ’NİN EYLEMİNE DESTEK VERDİ
19 Kasım 2016 - 18:19 'de eklendi.

“Yeniden Doğuş Partisi Olarak Hala Sultan İlahiyat Koleji Okul Aile Birliği’nin 20 Kasım 2016  saat 13.00’da Pazar günü meclis önünde düzenleyeceği eyleme destek verdiğimizi belirtmek isteriz. Din ve vicdan hürriyetinin insanın en temel haklarından biri olduğu bir gerçekliktir. Ülkemizde yaşayan insanların dini vecibelerini yerine getirirken özgür olmaları en doğal haklarıdır.

İlahiyat Kolejinde okuyan çocukların velilerininde belirtmiş oldukları gibi bu okulumuzda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığının atadığı öğretmenlerin görev yaptığı ve kolej müfredatına ilave olarak din-ahlak ve kültür dersleri verilmektedir.  Bu çerçevede dini konularda eğitim almak isteyen öğrencilerin bu haktan mahrum edilmemesi çok önem arz etmektedir.”

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER