• DOLAR
  $3.964,4600
  ( -₺1,47 )
 • EURO
  $1,0040
  %-0,49
 • ALTIN
  $58.601,4100
  %-0,27
 • BIST
  93,8692
  ( -₺0,03 )
4’lü koalisyon çatırdıyor

4’lü koalisyon çatırdıyor

[responsivevoice voice=”Turkish Female” buttontext=”sesli dinle”] GÖRÜŞ AYRILIKLARI DERİNLEŞİYOR: Dörtlü koalisyon içerisinde, Halkın Partisi ile diğer partiler arasındaki görüş ayrılığı derinleşiyor. HP kanadı, komite çalışmalarından Kıbrıs sorununa, kaynakların doğru kullanımından, öncelikli yasalara kadar birçok konuda görüş ayrılığı yaşıyor HP YOK SAYILIYOR: Haber Kıbrıs Haber Merkezi’nin, Halkın Partisi üst düzey kaynaklardan derlediği bilgilere göre, meclisin yasa yapma […]

[responsivevoice voice=”Turkish Female” buttontext=”sesli dinle”]

GÖRÜŞ AYRILIKLARI DERİNLEŞİYOR: Dörtlü koalisyon içerisinde, Halkın Partisi ile diğer partiler arasındaki görüş ayrılığı derinleşiyor. HP kanadı, komite çalışmalarından Kıbrıs sorununa, kaynakların doğru kullanımından, öncelikli yasalara kadar birçok konuda görüş ayrılığı yaşıyor

HP YOK SAYILIYOR: Haber Kıbrıs Haber Merkezi’nin, Halkın Partisi üst düzey kaynaklardan derlediği bilgilere göre, meclisin yasa yapma tekniğinde ciddi sorunlar yaşanıyor. Yasama ve yürütmede keyfi uygulamalar ciddi sıkıntılara neden oluyor. Halkın Partisi’ne ait bakanlıklardan giden önergelerin dikkate alınmadığı algısı da başka bir rahatsızlık konusu

Haber Kıbrıs Ajans

Ülkede mali kriz ciddi bir sorun haline gelirken, hükümet ortakları temel sorunlara çözüm üretmekten uzak bir politika sergiliyor.

Büyük umutlarla kurulan dörtlü koalisyon hükümeti, şimdi icraatları ile değil, görüş ayrılıkları ile gündeme geliyor.

Hükümetin icraat üretememesi ve başlayan ciddi görüş ayrılıkları, yeni koalisyon söylentilerini de gündeme getirdi. Özellikle hükümetin HP kanadı, CTP- DP ve TDP’den rahatsız.
Kıbrıs konusunda “federasyon” temelli başlayan tartışmada, TDP yalnız kalırken, CTP içerisinde de ciddi görüş ayrılıkları var. HP ve DP hükümet içerisinde bu konuda ayrı bir politikayı savunuyor.

Kıb-Tek’te ise, Bakan Özdil Nami ve yönetim kurulu üyeleri ile başlayan tartışma, enerji alanında adım atılmasını engellerken, vatandaş da ağır elektrik faturaları altında hükümeti eleştiriyor.

Birçok adım atılması gereken konuda da CTP ve TDP’nin “ideolojik” davranarak, acil sorunları değil, vicdani ret ve kürtaj gibi konularla meclis komitelerini meşgul etmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Dome Otel konusundaki gecikme de bir başka ciddi rahatsızlık konusu. UBP hükümete gelmek için HP ile dolaylı yoldan temas kurarken, HP içerisinde de bu hükümetin bitirilmesi yönünde homurdanmalar çoğaldı.

Yasama ve yürütmede öncelik tartışması

Haber Kıbrıs Haber Merkezi’nin, hükümet içerisinde yer alan kaynaklardan derlediği bilgilere göre, meclisin yasa yapma tekniğinde ciddi sorunlar yaşanıyor.

Bakanlar Kurulu’na özellikle Halkın Partisi bakanları tarafından götürülen önergelerin dikkate alınmadığı ancak diğer bakanlar tarafından götürülen önergelerin hızlandırılması ciddi bir kriz haline geldi.

Komitelerdeki önceliğin vatandaşın sıkıntılarına göre değil, CTP’li bazı milletvekillerinin ideolojilerine göre öncelik kazanması da hükümet içerisinde ciddi bir rahatsızlık yarattı.


[/responsivevoice]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu

23 Nisan 2021, Dünya ABD başkanlarının hikayesini okudu için yorumlar kapalı
Ekonomi de bugün

Ekonomi de bugün

4 Ağustos 2020, Ekonomi de bugün için yorumlar kapalı
Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti

14 Kasım 2020, Spor Camiası Yasta; Cenker Kaya Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler

24 Mart 2017, Teknoloji devi açıkladı! Ağa sızabilirler için yorumlar kapalı
4’lü koalisyon çatırdıyor

4’lü koalisyon çatırdıyor

22 Şubat 2019, 4’lü koalisyon çatırdıyor için yorumlar kapalı

Haushaltsauflösung Berlin