Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

7’NCİ ATATÜRK KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLANDI

YAKLAŞIK 160 ÖĞRENCİ KATILDIĞI YARIŞMANIN ÖDÜL TÖRENİ YARIN EĞİTİM BAKANLIĞI’NDA YAPILACAK Lefkoşa, 15 Kasım 16 (T.A.K): Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği ve yaklaşık 160 öğrencinin katıldığı 7’nci Atatürk Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlerin belirlendiği açıklandı. Bu yılki konusu, Mustafa Kemal’in “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözü olan kompozisyon yarışmasına 71 lise, 87 ortaokul öğrencisi […]

7’NCİ ATATÜRK KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLANDI
15 Kasım 2016 - 18:34 'de eklendi.

YAKLAŞIK 160 ÖĞRENCİ KATILDIĞI YARIŞMANIN ÖDÜL TÖRENİ YARIN EĞİTİM BAKANLIĞI’NDA YAPILACAK

Lefkoşa, 15 Kasım 16 (T.A.K): Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği ve yaklaşık 160 öğrencinin katıldığı 7’nci Atatürk Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlerin belirlendiği açıklandı.

Bu yılki konusu, Mustafa Kemal’in “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözü olan kompozisyon yarışmasına 71 lise, 87 ortaokul öğrencisi katıldığı, sonuçlara göre dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda yarın saat 14.00’te düzenlenecek törenle ödüllerinin verileceği de bildirildi.

Telsim’den verilen bilgiye göre, 7’nci Atatürk Kompozisyon Yarışması’nda Doğu Akdeniz Doğa Koleji’nden Önel Su Göçener birinci, Hala Sultan İlahiyat Koleji’nden Sümeyye Kacır ikinci, Türk Maarif Koleji’nden Öner Yalçın üçüncü oldu.

Liselerde, Türk Maarif Koleji’nden Melisa Güneşer birinci, Kurtuluş Lisesi’nden Gökçe Maraşlı ikinci, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nden Aysegül Erol üçüncü oldu.

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, konuyla ilgili açıklamasında, ortaokul ve lise öğrencilerini her alanda desteklediklerini, öğrencileri edebiyat alanında da cesaretlendirmeye devam edeceklerini söyledi.

(RÇ/HÖ) FOTOĞRAFLI

0 Kez Okundu

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER