• DOLAR
  $1.545,1300
  ( -₺0,30 )
 • EURO
  $0,4428
  %-0,20
 • ALTIN
  $49.294,8700
  %-0,07
 • BIST
  90,7999
  ( -₺0,01 )
Ailece Hapse Gittiler!

Ailece Hapse Gittiler!

Büyükkonuk bölgesinde eski eser bulmak amacıyla izinsiz kazı yapan ve kazı sırasında eski eserlere hasar veren 5 zanlı dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

2 ay hükümsüz olarak cezaevine gönderildiler
Büyükkonuk bölgesinde eski eser bulmak amacıyla izinsiz kazı yapan ve kazı sırasında eski eserlere hasar veren 5 zanlı dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Büyükkonuk bölgesinde sahil kenarında eski eser bulmak amacıyla izinsiz kazı yapan ve kazı sırasında eski eserlere 15 bin TL zarar verdikleri tespit edilen zanlı Hasan Tok, Osman Uysal, Recep Tok, Mustafa Tok ve Recep Tok almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar. “İzinsiz kazı yapma” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla ilgili olarak dün mahkemeye çıkarılan ve tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanan zanlılar teminat şartlarını yerine getiremeyerek 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildiler.

Kazı sırasında eski eserlere 15 bin TL’lik zarar verdiler

Meselenin tahkikat memuru Salih Minifoğlu, 17 Kasım tarihinde zanlı Hasan Tok ile Osman Uysal’ın gözcülüğünde zanlı Recep Tok, Mustafa Tok ve Recep Tok’un Büyükkonuk köyü arkasında sahil kenarında izinsiz kazı yaptıklarının tespit edildiğini açıkladı. Eski Eserler ve Müzeler Dairesi tarafından yapılan incelemede zanlıların kazı esnasında eski eserlere 15 bin TL’lik zarar verdiklerinin tespit edildiğini belirten Minifoğlu, zanlıların suçlarını kabul ettiklerini de söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Minifoğlu, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Cezaevine gönderildiler

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Hasan Tok, Osman Uysal, Recep Tok, Mustafa Tok ve Recep Tok’un kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, toplam 20 bin TL nakdi teminat ödemelerine ve 1’er KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmelerine emir verdi. Tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanan zanlılar teminat şartlarını yerine getiremediği gerekçesiyle 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak ceza evine gönderildi.

Kaynak: Kıbrıs Manşet

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM