Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Alsancak ve Karşıyaka’lı 3 Gençten Örnek Davranış

KKTC sevdalısı üç genç arkadaş büyüklere örnek olacak, sosyal sorumluluk projesi başlattı, Alsancak ve Karşıyaka’nın sevilen gençleri, Ali Tahir Kayabaşı, Halil Erduran ve Mehmet Demir çevre kirliği ve çevreyi temiz tutmanın önemine vurgu yapmak için, önemli bir sosyal farkındalık projesine imza attı. KKTC sevdalısı üç genç Lapta’ ya bağlı Karşıyaka köyünde bulunan Güzelyalı sahilinde çevre […]

10 Ekim 2020 - 14:10 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi. A+A-

Alsancak ve Karşıyaka’lı 3 Gençten Örnek Davranış

KKTC sevdalısı üç genç arkadaş büyüklere örnek olacak, sosyal sorumluluk projesi başlattı, Alsancak ve Karşıyaka’nın sevilen gençleri, Ali Tahir Kayabaşı, Halil Erduran ve Mehmet Demir çevre kirliği ve çevreyi temiz tutmanın önemine vurgu yapmak için, önemli bir sosyal farkındalık projesine imza attı.

KKTC sevdalısı üç genç Lapta’ ya bağlı Karşıyaka köyünde bulunan Güzelyalı sahilinde çevre temizliği yaptı. Özellikle insanların eğlendikten sonra çevreye verdikleri zararı göz önüne getiren duyarlı gençler. Topladıkları çöpler sonucunda şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çevreyi temiz tutmanın gelecek nesiller ve bizler için önemli olduğunu belirten, gençler her vatandaşın çevreye duyarlı olması gerektiğini, herkesin üzerine düşen görevi yaparak çevreye duyarlı olması gerektiğini ve çevreyi temiz tutmanın kirletmekten daha kolay olduğunu dile getirdi.

KKTC’nin güzelliklerinin ön planda olmasının gerektiğini belirten gençler, güzellikleri kirletilerek değil temiz tutularak göz önünde olmasının, turizm ve ülke turizmi içinde çok önemli olduğunu belirten üç arkadaş, bu ülke hepimizin ve onu temiz tutmak hepimizin görevidir dedi.

Sosyal Sorumluluk Projelerinin devam edeceğini söyleyen gençler bu projelerde çevre temizliği dışında, doğayı yeşillendirmek adına fidan dikimlerinin yapılacağını, hayvan haklarını korumak adına bakım ve beslenme olanaklarının yaratılması adına bir çok projeleri olduğunu dile getirdiler.

Yakın Doğu Üniversitesi Siyaset Bilimi 4. Sınıf Öğrencisi Olan Ali Tahir Kayabaşı projeleri hakkında;

“Bu farkındalık projesinin temel kuruluş amacı, “Gönüllülük” anlayışına ve “ Sosyal Sorumluluk” bilincinin olabildiğince yayılmasını ve toplumun her kesimine ulaşmasını hedeflemek.

Bir kaç örnek projeler ise, bu güzelim memlekette temiz bir çevre oluşturma adı altında: kıyı, sahil, orman temizliği, çevreyi yeşillendirme ve fidan dikimleri, hayvan haklarını koruma, hayvanlara bakım ve beslenme olanaklarını sağlamak gibi bir çok projeleri hayata geçirmeyi planlamaktayız.”

Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Olan Halil Erduran ise;

“Yapacağımız Projelerimize ilk adım olarak  Çevre Temizliği ile başladık.Farkındalık yaratarak Çevre temizliğine örnek bir mesaj vermeye çalıştık.Faaliyete geçirecegimiz  diğer projelerimiz Güzel Adamız da yaşayan tüm canlılar için yararlı olacak şekilde yapmayı planlıyoruz.”

Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Mehmet Demir ise Sosyal Sorumluluk Projeleri Hakkında;

“Gönüllük” anlayışının ve” sosyal sorumluluk bilincinin olabildiğince yayılmasını ve toplumun her kesimine ulaşmasını hedeflemektedir. Örnek projelerimiz ise, dokuna bileceğimiz her insanda çevre ve insan sevgisi uyandırmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusun da kıyı , sahil , orman temizliği , çevreyi temizleme , hayvan haklarının korunmasını ve bakımı gibi bir çok projeleri hayata geçirmeyi planlamaktayız . Hayalimiz sürdürülebilir bir sistem içerisine , her canlı için adil koşulların sağlandığı yemyeşil  bir dünya.” Diyerek projeleri hakkında düşüncelerini iletti.

Gençleri göstermiş oldukları bu duyarlılık ve projelerinden dolayı kutlar. Yapacakları tüm projelerinde başarılar dileriz.

Haber: Yusuf Darbukacı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
UBP’de Kurultay Günü UBP’de Kurultay Günü

Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak açılışla başlayacak Olağanüstü kurultay, 20.00’de, oy verme işleminin so...

Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. Yılmaz’ın geçen yılın Ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrol...

Taçoy Güne Anne Ve Babasının Hayır Duasını Alarak Başladı Taçoy Güne Anne Ve Babasının Hayır Duası...

UBP sevgisi yanında, ailesine düşkünlüğü ile bilinen Taçoy, bu sabah anne- babasının hayır duasını alarak güne başladı. Ulusal Birlik P...

İmamoğlunun Testi Pozitif İmamoğlunun Testi Pozitif

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun testi pozitif çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs t...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
GÜNEY KIBRIS’TA 152 YENİ KORONAVİRÜS TEŞHİSİ GÜNEY KIBRIS’TA 152 YENİ ...

Güney Kıbrıs’ta bugün 152 yeni koronavirüs teşhisi konuldu....

TÜRKİYE’DE 185 HASTA HAYATINI KAYBETTİ, 29 BİN 281 YENİ POZİTİF VAKA SAPTANDI TÜRKİYE’DE 185 HASTA HAYA...

 Türkiye'de son 24 saatte 168 bin 212 Kovid-19 testi yapıldı...

KORONAVİRÜS… 1093 TESTTE BİRİ YEREL 8 POZİTİF… KORONAVİRÜS… 1093 T...

 KKTC’de bugün yapılan 1093 Covid-19 testiyle biri yerel top...

Türkiye’den müthiş hamle: KKTC’ye trafik gözetleme istasyonları kurulacak Türkiye’den müthiş ...

Türkiye müthiş teknolojik bir ham...

Yıldız Savaşları’nın ‘Dart Vader’ı yaşamını yitirdi Yıldız Savaşları’nı...

Efsane “Yıldız Savaşları” serisin...

Lute Bu Gece Geliyor Lute Bu Gece Geliyor

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği geçic...

“KIB-TEK Artıya Geçmeyi Başardı” “KIB-TEK Artıya Geçmeyi B...

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Elektr...

Av Tüfeğini Araçlarında Taşıdılar Ve… Av Tüfeğini Araçlarında T...

Çayırova ve Güzelyurt’ta av tüfeğini araçta taşıdığı tes...

“Oy Avcılığı Yapan Partiler Var” “Oy Avcılığı Yapan Partil...

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Baş...

Kanunsuz Girdiler, Tutuklandılar.. Kanunsuz Girdiler, Tutukl...

Gazimağusa’da KKTC’ye kanunsuz giriş yaptıkları tespit e...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri