Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Amcaoğlu:530 Kişilik Pandemi Merkezi Dikmen’de Özok Öğrenci Yurtları oluyor

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu BRT’de 18. Saat programına katılarak Yeni pandemi merkezi ve cumhurbaşkanlığı seçim bütçesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Maliye Bakanı Amcaoğlu, 11 Ekim’de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimi için 10 Milyon TL’lik bir kaynağın ayrıldığını açıkladı. Olgun Amcaoğlu, “Yanlışım yoksa seçim için ayrılan para 10 Milyon TL’dir. Yeterli olmaması halinde o konuyla ilgili finansman kaynağı da […]

20 Ağustos 2020 - 22:48 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi. A+A-

Amcaoğlu:530 Kişilik Pandemi Merkezi Dikmen’de Özok Öğrenci Yurtları oluyor

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu BRT’de 18. Saat programına katılarak Yeni pandemi merkezi ve cumhurbaşkanlığı seçim bütçesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Amcaoğlu, 11 Ekim’de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimi için 10 Milyon TL’lik bir kaynağın ayrıldığını açıkladı.

Olgun Amcaoğlu, “Yanlışım yoksa seçim için ayrılan para 10 Milyon TL’dir. Yeterli olmaması halinde o konuyla ilgili finansman kaynağı da aktarılacaktır. Seçim için 10 Milyon TL’lik genel bir ödenek kalemi ayırıyoruz. İhtiyaç olduk sonra da oraya aktarma yapıyoruz. Sağlıklı bir şekilde seçimlerin tamamlanabilmesi adına elektronik ihtiyaçlar da içinde olmak kaydıyla tümünün sağlanması adına ödenek kalemi ayrıldı” dedi.

 

Bakan Amcaoğlu, Bakanlar Kurulu’nun Maliye Bakanlığı’na verdiği yetki çerçevesinde 530 kişilik pandemi merkezinin Dikmen’de Özok Öğrenci Yurtları olacağını açıkladı.

Olgun Amcaoğlu, söz konusu pandemi merkezi için sözleşmelerin tamamlandığını ve kısa sürede imzalanacağını söyledi.

Maliye Bakanı Amcaoğlu, “100 kişilik pandemi hastanesi bu ülkenin deniz yolu veya havayoluyla sürekli günlük çıkan pozitif vakalarla 10 gün cevap verebilirdi. 10 günde dolardı. Biz diyoruz ki; karantina süreçlerinde, pozitif vakalarda temaslı süreçlerin tamamlanacağı 500 kişilik tesisler bile yetmedi. Bugün bu rakamı bine çıkarmak için adımlar attık”dedi.

Bir soru üzerine Amcaoğlu, Covid-19 ile mücadelede şuan için öngörülen ve oluşturulan ödenek kaleminin 65 Milyon TL olduğunu belirtti.

Amcaoğlu “Covid-19 için oluşturulan ödenek kalemi yeterli olmadığında bu kalemi artırarak devam edeceğiz. Kimsenin bu sürecinin ne zaman biteceği ile ilgili bir öngörüsü yokken kimse 100 Milyon TL’lik ödenek kalemi ile bunun üstesinden geleceğini bu ülkede söyleyemez. İhtiyacımız oldukça bizim o 8.8 Milyar TL’lik bütçemizin içerisindeki ödenek kalemlerinden sağlığımıza aktarılacaktır. Bu konuda bir adım geri atılmayacaktır bundan da kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 

Okulların açılması ile ilgili Eğitim Bakanlığının yaptığı çalışmalar olduğuna değinen Amcaoğlu, bireysel anlamda öğrencilerin hijyenini sağlamak adına 500 bin TL’lik bir kaynağı Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na aktardıklarını da söyledi.

Bakan Amcaoğlu, “bütün öğrencilerin bireysel anlamda hijyenini sağlamak, maske ihtiyacını karşılamak adına, el hijyenine kadar düşünülmüş ve gerekli finansal kaynak bugün Eğitim Bakanlığına aktarılmıştır. Yaklaşık 500 bin TL’lik kaynak aktarılmıştır” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
UBP’de Kurultay Günü UBP’de Kurultay Günü

Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak açılışla başlayacak Olağanüstü kurultay, 20.00’de, oy verme işleminin so...

Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. Yılmaz’ın geçen yılın Ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrol...

Taçoy Güne Anne Ve Babasının Hayır Duasını Alarak Başladı Taçoy Güne Anne Ve Babasının Hayır Duası...

UBP sevgisi yanında, ailesine düşkünlüğü ile bilinen Taçoy, bu sabah anne- babasının hayır duasını alarak güne başladı. Ulusal Birlik P...

İmamoğlunun Testi Pozitif İmamoğlunun Testi Pozitif

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun testi pozitif çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs t...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
İznik’teki zeytinlikte yeni mezar odaları bulundu İznik’teki zeytinli...

Bursa’nın İznik ilçesinde, daha ö...

CSO yeni konser salonu ilk kez sanatseverleri ağırladı CSO yeni konser salonu il...

Dünya metropollerinin sayılı müzi...

KKTC’de bugün 6 pozitif vakaya rastlandı KKTC’de bugün 6 pozitif v...

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son ...

İskele Zabıta İş Başında! İskele Zabıta İş Başında!...

İskele Belediyesi Zabıta Birimi, öğrencilerin sağlığı ve...

Kaç Üründe Limit Üstü Kalıntı Var? Kaç Üründe Limit Üstü Kal...

Tarım Dairesi’nin gıda denetimlerinde ithal ürünlerden a...

“3 Siyasi Partinin Başkanıyla Görüştükten Sonra Karar Verecek” “3 Siyasi Partinin Başkan...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümet kurma çalışmaları çer...

“Kadın Meclis Üyelerinin Katkısı Önemli” “Kadın Meclis Üyelerinin ...

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 5 Aralık Dünya Ka...

Güney’de Vakalarda Yeni Rekor! Güney’de Vakalarda Yeni R...

Güney Kıbrıs’ta dün açıklanan 348 yeni koronavirüs vakas...

Girne’de Ücretsiz PCR Yapılacak Girne’de Ücretsiz PCR Yap...

Girne’de, artan vaka sayısından dolayı yarın ve Pazar gü...

“Fransa, Macron Belasından Kurtulsun” “Fransa, Macron Belasında...

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’nın Dağlık...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri