• DOLAR
  $1.616,8200
  ( -₺1,44 )
 • EURO
  $0,4732
  %-0,02
 • ALTIN
  $50.509,0000
  %-0,35
 • BIST
  90,0432
  ( ₺0,01 )
Anastasiadis daha fazla ilerleme kararlığında

Anastasiadis daha fazla ilerleme kararlığında

Mont Pelerin Zirvesi’nin 2’nci turu için Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiades, hafta boyunca hazırlıklarını sürdürdü. Rum Siyasi Partileri ve eski başkanlarını bilgilendiren Anastasiades, 17 Kasım’da da Atina’da Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’la biraraya gelmişti. Odağını güvenlik konusunun olduşturduğu Anastasiades – Çipras görüşmesinde müzakerelerde yaşanan ilerlemeye dikkat çekilirken, Anastasiades, ‘Çok taraflı zirveye kadar taraflar arasındaki farklılıkların aşılması […]

Mont Pelerin Zirvesi’nin 2’nci turu için Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiades, hafta boyunca hazırlıklarını sürdürdü.

Rum Siyasi Partileri ve eski başkanlarını bilgilendiren Anastasiades, 17 Kasım’da da Atina’da Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’la biraraya gelmişti.

Odağını güvenlik konusunun olduşturduğu Anastasiades – Çipras görüşmesinde müzakerelerde yaşanan ilerlemeye dikkat çekilirken, Anastasiades, ‘Çok taraflı zirveye kadar taraflar arasındaki farklılıkların aşılması ve garantörlük meselesi için zaman kazanılmasına dönük sürecin hızlandırılmasına’ vurgu yapmıştı.

Atina’nın ardından Rum Siyasi Partilerle müzakere sürecini görüşen Anastasiades, görüşmelerinin ardından ‘Mont-Pelerin’e daha fazla ilerleme başarma kararlığıyla gideceğini’ açıkladı.

Anastasiades; ‘Nihai bir çözüme ulaşacak koşulları yaratmak umudu’ taşıdığını da belirtti.

Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiades’e Mont Pelerin’de müzakereci Andreas Mavroyannis, Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis ve Hükümet Sözcüsü yardımcısı Viktoras Papadopulos da eşlik ediyor.

1 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM