• DOLAR
  $1.464,6500
  ( -₺1,05 )
 • EURO
  $0,4550
  %0,09
 • ALTIN
  $46.913,5400
  %-0,26
 • BIST
  91,9345
  ( -₺0,04 )
Apple 40 binin üzerinde uygulamayı sistemden sildi!

Apple 40 binin üzerinde uygulamayı sistemden sildi!

Eylül ayında App Store bünyesindeki güncel olmayan uygulamaları sileceğini duyuran Apple dediğini yapmaya başlamış gibi gözüküyor. Bu anlamda işlevsel olmayan, yakın zamandaki iOS sürümleri ile uyumsuz ve yorum esaslarıyla bağdaşmayan uygulamalar bir bir uygulama mağazasından temizleniyor. Üç farklı iPhone 8 modeli gelebilir! Tam 47 bin 300 uygulama App Store’dan uğurlandı Sensor Tower adlı uygulama analitik […]

Eylül ayında App Store bünyesindeki güncel olmayan uygulamaları sileceğini duyuran Apple dediğini yapmaya başlamış gibi gözüküyor. Bu anlamda işlevsel olmayan, yakın zamandaki iOS sürümleri ile uyumsuz ve yorum esaslarıyla bağdaşmayan uygulamalar bir bir uygulama mağazasından temizleniyor.

Üç farklı iPhone 8 modeli gelebilir!

Tam 47 bin 300 uygulama App Store’dan uğurlandı

Sensor Tower adlı uygulama analitik şirketinin verilerine göre, Apple tarafından App Store’dan kaldırılan uygulamaların sayısı toplamda 47 bin 300. Bu rakam ile Apple’ın sildiği uygulamaların yüzde 238’lik artış gösterdiği ifade ediliyor.

Ortalama bir aya bakıldığında Apple’ın 14 bin civarında uygulama sildiği, Ekim ayındaysa şirketin App Store temizliğine ciddi anlamda el attığı gözüküyor. Cupertinolu şirketin geliştiricilere Eylül ayından itibaren sorunlu uygulamalarla ilgili bilgilendirme yaptığı ve gerekli düzeltmeler için 30 günlük süre tanıdığı da bilgiler arasında yer alıyor. Haliyle bu bildirimi dikkate almayan geliştiricilerin uygulamaları, App Store’daki varlığını kaybetti.

App Store’daki birçok kategoriden uygulamaların silindiği gözlemlenirken en çok uygulama silinen kategorinin ise oyunlar olduğunun altı çiziliyor. Silinen 47 bin 300 uygulamanın yüzde 28’ini oyunlar oluştururken, bu kategoriyi; yüzde 8.99’unu eğlence, yüzde 8.96’sını kitap, yüzde 7’sini eğitim ve yüzde 6’sını yaşam tarzı uygulamalar takip ediyor.

1 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM