• DOLAR
  $1.231,5900
  ( -₺4,17 )
 • EURO
  $0,2738
  %0,50
 • ALTIN
  $32.464,0000
  %-0,94
 • BIST
  90,2692
  ( ₺0,04 )
Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplandı… Hür-İş: “Bizim isteğimiz evimize bir parça ekmek götürmek ama zamanında”

Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplandı… Hür-İş: “Bizim isteğimiz evimize bir parça ekmek götürmek ama zamanında”

Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplandı. Görüşmede açıklama yapan işçi temsilcisi Ali Yeltekin, “Bizim istediğimiz evimize bir parça ekmek götürmek ama zamanında” dedi.

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) Genel Sekreteri ve İşçi Temsilcisi Ali Yeltekin, Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun toplanmasıyla birlikte işçileri temsilen açıklama yaptı.

Yeltekin, günde onlarca telefon aldıklarını, şikâyetler yağdığını ifade ederek, gelinen noktada ne işverenin ne de devletin bir çözüm bulmadığını dile getirdi.

Örgütlerin de sorumluluklarını yerine getirmediğine dikkat çeken Yeltekin, “Bizim isteğimiz evimize bir parça ekmek götürmek ama zamanında götürmek…” dedi.

Pandemi sürecinde işsizlik maaşının 1500 TL’ye düşürülmesiyle özel sektör çalışanlarının zor günler yaşadığını aktaran Hür-İş Genel Sekreteri Yeltekin, 124 kişi ile konuştuğunu, tam zamanlı mesai yapan işçilerin 2 bin TL maaş aldıklarını söylediklerini belirtti.

Ekonomik krizin iyi yönetilmediğine de işaret eden Yeltekin, “Ne iktidarda ne de muhalefette ses yok… 50 tane Milletvekili var hepsi kapının dışında aynı…” olduğunu öne sürdü.

Hür-İş Genel Sekreteri Yeltekin, asgari ücretin acilen belirlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

“ÇIKIP SÖYLESİNLER YAPILMAYANLARI, BİZ DE SÖYLEYELİM”

Yeltekin, her 15 ayda bir hükümet değiştiğini belirterek 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele’ günü olması dolayısıyla kadınlara şiddetin önlenmesi adına destek verdiklerini belirterek Melis’te yer alan 9 kadın Milletvekilinin seçildikleri günden bugüne kadar ne yaptıklarını sorarak “Çıkıp söylesinler yapılmayanları, biz de söyleyelim” ifadelerini kullandı.

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM