Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Baf Belediye Başkanından Kıbrıs Türk malları konusunda açıklama

  Alithia gazetesinde yer alan habere göre, bütün faaliyetlerin yasadışı durumlarla mücadele edilmesi için yapıldığını dile getiren Fedonos, yaptığı tek şeyin yasayı uygulamak ve meşruluk çerçevesinde, vatandaşların eşitliği ve yasadışı durumlarla mücadele edilmesi için faaliyet göstermek olduğunu savundu. Bazı kişilerin kendisini göçmenlerin muhafaza ettiği mülkler içerisinde müdahalelerde bulunduğu konusunda eleştirdiğini dile getiren Fedonos, bu kişilerin […]

23 Eylül 2020 - 15:45 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi. A+A-

Baf Belediye Başkanından Kıbrıs Türk malları konusunda açıklama

 

Alithia gazetesinde yer alan habere göre, bütün faaliyetlerin yasadışı durumlarla mücadele edilmesi için yapıldığını dile getiren Fedonos, yaptığı tek şeyin yasayı uygulamak ve meşruluk çerçevesinde, vatandaşların eşitliği ve yasadışı durumlarla mücadele edilmesi için faaliyet göstermek olduğunu savundu.

Bazı kişilerin kendisini göçmenlerin muhafaza ettiği mülkler içerisinde müdahalelerde bulunduğu konusunda eleştirdiğini dile getiren Fedonos, bu kişilerin Baf’ta, kent ve kentin sakinleri aleyhindeki keyfilik, yasadışılık, kolaylıklar ve partisel çıkar dönemlerinin geri dönmemek üzere geçtiğinin farkında olmadıklarının görüldüğünü sözlerine ekledi.

GÜNEY KIBRIS’TAKİ TÜRK EVLERİNİN BAKIMI KONUSU

Haravgi gazetesinde yer alan bir haberde ise, Rum tarafında bulunan Kıbrıs Türk Malları İdaresi Birimi tarafından Güney Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Türk evlerinin bakımının yapılmasının konusunun, dün bir kez daha Rum Meclisi Göçmenler Komitesinde ele alındığı belirtildi.

Rum Meclisi Göçmenler Komitesi Başkanı Skevi Kukuma’nın durumu kabul edilemez olarak nitelendirdiğini yazan gazete, Kukuma’nın içişleri bakanlığından, tehlikeli yapıları kayda geçirmesi ve bakım yapmaya değip değmediği konusunda karar almasını istediğini, çünkü bunların 50-80 yaşında binalar olduklarını belirtti.

Gazeteye göre Kukuma, Kıbrıs Türk evlerinin bakımıyla ilgili olan bugünkü 6 milyon Euro’luk ödeneğin artırılmasına, ayrıca bakım-onarım birimine acil personel alınması gerektiğine de atıfta bulundu.

Haberinde bakım-onarım ekiplerinin sayısına da atıfta bulunan ve Güney Kıbrıs’ta 4 bin 667 Kıbrıs Türk evinde ikamet edilmekte olduğunu belirten gazete, bakım-onarım ekiplerinin sayısının 8, teknik müfettişlerin sayısının ise 4 olduğunu belirtti.

Gazete “Lefkoşa kazasındaki Kıbrıs Türk evlerinin tamiratlarıyla ilgili ödeneğin 280 bin Euro, Larnaka’yla ilgili ödeneğin 1,6 milyon Euro, Limasol’la ilgili ödeneğin nin 2,5 milyon Euro, Baf’la ilgili ödeneğin de 1,6 milyon Euro olduğunu” ekledi.

Fileleftheros gazetesinde yer alan habere göre, Güney Kıbrıs’taki Kıbrıs Türk Malları İdaresi Birimi çalışanlarından Meri Hristu ise açıklamasında, 2018 yılında Güney Kıbrıs genelinde 674, 2019 yılında 661, 2020 yılında ise bugüne kadar 473 evin tamir edildiğini ifade etti.

Hristu açıklamasında ayrıca “Kıbrıslı Türklerin desteklenmesiyle ilgili olan hedefin hayata geçirilmesi çerçevesinde, bunlar arasında özgür bölgelerde daimi olarak ikamet edenlere, Kıbrıs Türk evleri tahsis edildiğini” belirtti.

Güney Kıbrıs’ta ikamet eden Kıbrıslı Türklere tahsis edilen Kıbrıs Türk evlerinin, Kıbrıs Türk Malları fonundan yapılan harcamalarla tamir edildiğini yazan gazete, 2018 yılında bu amaç için 138 bin, 2019 yılında ise 218 bin 505 Euro harcandığını ekledi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
UBP’de Kurultay Günü UBP’de Kurultay Günü

Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak açılışla başlayacak Olağanüstü kurultay, 20.00’de, oy verme işleminin so...

Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. Yılmaz’ın geçen yılın Ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrol...

Taçoy Güne Anne Ve Babasının Hayır Duasını Alarak Başladı Taçoy Güne Anne Ve Babasının Hayır Duası...

UBP sevgisi yanında, ailesine düşkünlüğü ile bilinen Taçoy, bu sabah anne- babasının hayır duasını alarak güne başladı. Ulusal Birlik P...

İmamoğlunun Testi Pozitif İmamoğlunun Testi Pozitif

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun testi pozitif çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs t...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Kanser Hastalarına Radyoterapi Uygulanmıyor” “Kanser Hastalarına Radyo...

Kamu-Sen, personel eksikliği nedeniyle kanser hastaların...

Bu Sefer En Çok Yapış Nerede? Bu Sefer En Çok Yapış Ner...

Meteoroloji Dairesi, son 24 saate en çok yağışı metrekar...

Kese Böcekleri İle Havadan Mücadele! Kese Böcekleri İle Havada...

Orman Dairesi, 2020 yılı ‘“Helikopter ile Havadan Biyolo...

Lute Cumhurbaşkanlığında Lute Cumhurbaşkanlığında...

Ersin Tatar Cumhurbaşkanı olarak ilk kez Birleşmiş Mille...

Mesaj Net! Mesaj Net!

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, Kıbrı...

LTB Meclisinde 2 İstifa! LTB Meclisinde 2 İstifa!

 Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Meclisi’nde Ulusal Birlik...

Jane Holl Lute, Cumhurbaşkanlığı’nda… Jane Holl Lute, Cumhurbaş...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri Guterres’in Da...

Ersan Saner: “İvedi bir şekilde hükümete ihtiyaç vardır…” Ersan Saner: “İvedi bir ş...

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, uyumlu ve sürdürülebili...

Meteoroloji’den ‘sağanak’ uyarısı Meteoroloji’den ‘sağanak’...

Meteoroloji Dairesi, ülke genelinde etkili olması beklenen s...

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli: “Su taşkını kontrol altında, olası bir taşkına karşı önlemler alındı” Mehmetçik Belediye Başkan...

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, şiddetli yağış...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri