• DOLAR
  $1.568,3900
  ( -₺2,92 )
 • EURO
  $0,4434
  %0,08
 • ALTIN
  $49.329,0000
  %-0,72
 • BIST
  91,2116
  ( -₺0,01 )
BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN’DEN MİROĞLU VE ÖZGÜR İÇİN ANMA MESAJI

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN’DEN MİROĞLU VE ÖZGÜR İÇİN ANMA MESAJI

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk siyasi yaşamının önemli isimlerinden merhum Salih Miroğlu ile Özker Özgür’ü ölümlerinin 11. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk siyasi yaşamının önemli isimlerinden merhum Salih Miroğlu ile Özker Özgür’ü ölümlerinin 11. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Özgürgün bugün yayınladığı anma mesajında, “Siyasette beraber yürüdüğümüz değerli kardeşim Salih Miroğlu, Ulusal Birlik Partisi çatısı altında son nefesine kadar ülkeye, devlete, halka ve partiye milletvekili ve bakan olarak değerli hizmetler verdi” dedi.

Miroğlu’nun “sevgi, saygı, hoşgörüye dayalı insan ilişkisi ve vatana bağlılığıyla halka verdiği hizmetlerin unutulmaz” olduğunu belirten Özgürgün, halka ve ülkeye daha vereceği çok hizmetler varken, siyasette en parlak döneminde aralarından ayrılan Miroğlu’nun siyasetteki tecrübe ve mücadelesini her zaman örnek alacaklarını vurguladı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin uzun yıllar genel başkanlığını yürüten, eğitimci, siyasetçi, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yapan Özker Özgür’ün de Salih Miroğlu ile aynı gün hakkın rahmetine kavuştuğunu anımsatan Özgürgün, şunları kaydetti:

“Aynı günde hayatını kaybeden Kıbrıs Türklerinin çok değerli iki ismi siyasette çok farklı kulvarda olsalar da, ikisi de ülkesini çok seviyordu. Ülke demokrasimize, eğitim yaşantımıza, siyasetimize değerli katkılar yapan her iki dostumuzu da ölüm yıl dönümlerinde rahmetle ve özlemle anıyoruz.”

1 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM