Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Baybars Güzelyurt ve Lefke muhtarlarını dinledi

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Güzelyurt AKM toplantı salonunda Güzelyurt ve Lefke muhtarlar ile istişare toplantısında bir araya geldi. Güzelyurt ve Lefke bölgesi sorunlarının görüşüldüğü toplantıya bölge muhtarları yanı sıra Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş ve bakanlık bürokratları da katıldı. Bakan Baybars, ülke genelinde, yıllardır birçok eksikliklere rağmen vatandaşa hizmet veren 240 muhtarlığımızın […]

20 Ağustos 2020 - 20:32 'de eklendi ve 116 kez görüntülendi. A+A-

Baybars Güzelyurt ve Lefke muhtarlarını dinledi

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Güzelyurt AKM toplantı salonunda Güzelyurt ve Lefke muhtarlar ile istişare toplantısında bir araya geldi. Güzelyurt ve Lefke bölgesi sorunlarının görüşüldüğü toplantıya bölge muhtarları yanı sıra Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş ve bakanlık bürokratları da katıldı.

Bakan Baybars, ülke genelinde, yıllardır birçok eksikliklere rağmen vatandaşa hizmet veren 240 muhtarlığımızın daha hızlı, daha çağdaş muhtarlık hizmetleri verebilmesi ve merkezi yapıyla devamlı istişare içerisinde olması için çalıştıklarını belirtti.

Muhtarların görüş ve önerilerine her zaman çok kıymet verdiğini ifade eden Baybars, ülke genelinde muhtarlarımızdan alınan düşünce, görüş ve raporlarla çağa uygun, otomasyon sistemleriyle desteklenen güçlü bir hizmet ağını hayata geçirerek, vatandaşlarımızın hak ettiği kaliteli hizmete ulaşmasını sağlamak hedefindeyiz” dedi.

BAYBARS, “GÜZELYURT VE LEFKE İNSANININ MEMLEKET SEVGİSİ BAŞKADIR”

Bakan Baybars, Güzelyurt ve Lefke bölge insanının üretken, çalışkan, bölgelerine sahip çıkan kimliklerinin ön plana çıktığını ve bunun da kendilerini her zaman çok etkilediğini söyledi. Baybars, konuşmasının devamında Güzelyurt ve Lefke gençlerinin kendi bölgelerinden göç etmeden bu topraklara sahip çıkarak, geleceklerini kurmaları için Sosyal Konut Projeleri’nin planlandığını belirtti. Gençlerin konut sorunlarını çözmek için adanın tümü için planlama yapıldığını ve bu bağlamda da daha önce de söz verdikleri gibi Güzelyurt, Lefke bölgesine imkanlar dahilinde öncelik verileceğinin altını çizdi. Güzelyurt ve Lefke insanının memleket sevgisi başkadır diyen Baybars, muhtarlarımızdan aldığımız görüş ve talepleri vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak için değerlendireceğiz”dedi. Baybars, bakanlık olarak ortaya koydukları hedeflerle, ülke çapında hizmet anlayışında yeni, çağdaş bir anlayışı hakim kılmak arzusunda olduklarını belirtti.

BAYBARS,“BU TOPRAKLARA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Yıllar önce altyapısı eksik verilen kırsal kesim arsaları ve hak sahipliği kazanan vatandaşların mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için yakın zamanda İçişleri Bakanlığı olarak hazırladıkları Konut Edindirme Değişiklik Yasasının meclisten geçirildiğini de anımsatan Baybars, “bu sayede 2007 yılından önce hak sahibi olmuş ancak Konut Edindirme İdaresi ile satış sözleşmesi imzalanmadığı için hak sahipliği iptal edilme durumuna düşmüş ve önceden verilen kırsal kesim arsalarına konutlarını yapmış yaklaşık 650 hak sahibinin içerisinde Güzelyurt ve Lefke bölgesindeki hak sahiplerinin de olduğunu söyledi. Yeni yapılan yasa değişikliğiyle de bu durumda olan hak sahiplerinin mağduriyetlerinin ortadan kaldırıldığını belirten Baybars, bu durumda olan vatandaşların da bundan sonra Konut Edindirme Birimine yapacakları müracaatlar ile var olan konutları için ileri işlem yapabileceklerini söyledi. Her iki ilçenin sorunlarının çözümüne yönelik Güzelyurt ve Lefke muhtarların önerilerini de alan Baybars, daha sonra muhtarlardan gelen sorulara yanıt verdi.

Baybars, yerel idare ve merkezi idare arasında köprü görevi gören muhtarlar, kaymakamlıklar ve belediyelerimizle istişare içerisinde çalışmaya devam edeceklerine vurgu yaparak “bu topraklara hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Ercan Havaalanının Adının Değiştirilmesi Düşünülemez” “Ercan Havaalanının Adının Değiştirilmes...

 Yeniden Doğuş Partisi (YDP), Ercan Havaalanı’nın adının Fazıl Küçük Havaalanı olarak değiştirilmesinin mümkün olabileceğinin söyle...

Polise Yalan Bilgi Verdiler, Tutuklandılar.. Polise Yalan Bilgi Verdiler, Tutuklandıl...

 Girne Salih Miroğlu Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasıyla ilgili polise yalan söylemekten 2 kişi tutuklandı.

...

Ev İçi Şiddet Yasa Taslağı Uluçay’a Sunuldu Ev İçi Şiddet Yasa Taslağı Uluçay’a Sunu...

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla çeşitli sivil top...

Şiddete Karşı Yürünecek! Şiddete Karşı Yürünecek!

Güzelyurt’ta yarın “Hiç bir şiddet karanlıkta kalmayacak” sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı yürüyüş yapılıyor.

...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Erhürman: Önümüzdeki 48 saat çok yoğun geçecek Erhürman: Önümüzdeki 48 s...

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) P...

Avrupa Parlamentosunda Maraş ve Kıbrıs müzakereleri konulu tasarı kabul edildi Avrupa Parlamentosunda Ma...

Bağlayıcılığı olmayan tasarıda ka...

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu 10. Uluslararası Suç ve C...

Bu yıl "Herkes için adalet" temas...

Polis uyardı: “Sahte 50 Euro’luk banknotlara dikkat!” Polis uyardı: “Sahte 50 E...

Piyasaya sürülen sahte 50 Euro’lar konusunda polis uyarı yap...

Ersin Tatar: “Bugün dünyada en güvenli yerlerden biri KKTC’dir” Ersin Tatar: “Bugün...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali ...

Dursun Oğuz: “Zeytin ve zeytinin yan ürünlerini geliştirmek için girişimlerimiz devam ediyor” Dursun Oğuz: “Zeytin ve z...

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Dünya Zeytin Gü...

KTEV pandemi nedeniyle bu yıl yeni burs dağıtamıyor KTEV pandemi nedeniyle bu...

KTEV, geçmiş dönem burs alan ve kriterleri karşılayanlara bu...

Jale Refik Rogers: “Geniş tabanlı bir hükümet, toplumdaki kutuplaşmayı giderecektir” Jale Refik Rogers: “Geniş...

Ülkenin içinde bulunduğu pandemi, ekonomik kriz ve kutuplaşm...

UBP, “Başbakanlık şartıyla” elini taşın altına koymaya hazır UBP, “Başbakanlık şartıyl...

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, geniş tabanlı bir hüküm...

KTAMS: “Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı görevindeyken ‘Başbakan’ sıfatıyla istihdam yaptı” KTAMS: “Ersin Tatar, Cumh...

KTAMS Cumhurbaşkanlığı önünde ‘usülsüz yapılan istihdamları’...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri