Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

“Bu Adımı İnsanlık İçin Attık”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk hükümetinin bu konuda desteğini aldıktan sonra Maraş adımını atıklarını söyleyerek, “Bu adımı insanlık için attık, bu adımı bu güzelim bölgenin geliştirilebilmesi, kalkındırılması, insanlara kazandırılabilmesi için attık, gerçekten çok mutluyuz” dedi.

15 Kasım 2020 - 23:42 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi. A+A-

“Bu Adımı İnsanlık İçin Attık”

Amaçlarının 46 yıldır “bir hayalet şehir” diye nitelendirilen Maraş’ı, gelişen ve büyüyen Mağusa’ya yakışır bir şekilde insanlığa açmak, kalkındırmak olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Maraş’ı dibinde, içinde gelişen büyüyen Mağusa’ya açmak, geliştirmek ve kalkındırmak bize yakışan doğru adımdır” diye konuştu.

Maraş’taki mal ve mülk sahiplerine  de çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, Taşınmaz Mal Komisyonu üzerinden Maraş’taki mal ve mülklerin mülkiyet sahiplerine iade edilebileceğini, burasının insanlığa açılmış olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Maraş’ta yaptığı temas ve incelemelerin ardından basına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin 37. kuruluş yıldönümünde Kıbrıslı Türklerin Cumhuriyet Bayramını kutladığını belirterek, “Kıbrıs Türk halkı kendi cumhuriyetini kurmuş, kendi devletiyle Doğu Akdeniz’de bu güzelim adada Kıbrıs Türk halkı güvenlik barış ve huzur içinde yaşamına devam etmektedir” dedi.

Yıllardır devam eden uluslararası görüşmelerde Güney Kıbrıs’la bir anlaşmaya varılamadığına işaret eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının hala izolasyonlar ve kısıtlamalar altında, tüm engellemelere rağmen Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli destekleri ile bir yaşam standardı sağlayabilmek için çalıştığını kaydetti.

Maraş ziyareti ardından Pandemi Hastanesi açılışına gideceklerine işaret eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri ile acil durum hastanesinin pandemiden dolayı 2 ay gibi bir sürede tamamlandığını ve Kıbrıs Türk halkının sağlık hizmetlerine bir önemli alt yapı yatırımı olarak şu anda hizmete gireceğini kaydetti.

KKTC’yi geliştirme çabaları içinde 46 yıldır kapalı olan Maraş için çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, bu süre içinde Maraş’ın bir bölümünün zaten açık olduğunu, ancak açık olamayan kapalı bölge olarak 46 yıldır muhafaza edilen bu güzelim bölgenin artık açılmaya hazır vaziyette olduğunu söyledi.  

Tatar şöyle konuştu:

“Bizlerin girişimleri ile Maraş’ın açılması ve eski sakinlerinin, mal, mülk sahiplerinin de buraya Taşınmaz Mal Komisyonu üzerinden gelebilmeleri,  mal ve mülklerine kavuşabilmeleri artık insan haklarının bir gereğidir diye düşünüyorum.”

İçte tartıştıktan sonra TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tük hükümetinin bu konuda desteğini aldıktan sonra Maraş adımını atıklarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, “Bu adımı insanlık için attık, bu adımı bu güzelim bölgenin geliştirilebilmesi, kalkındırılması, insanlara kazandırılabilmesi için attık, gerçekten çok mutluyuz” dedi.

Maraş’taki mal ve mülk sahiplerine  de çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, taşınmaz Mal Komisyonu üzerinden Maraş’taki mal ve mülklerin mülkiyet sahiplerine iade edilebileceğini, burasının insanlığa açılmış olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Yolumuz barış, huzur güvenlik  yoludur” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kanunsuz Girdiler, Tutuklandılar.. Kanunsuz Girdiler, Tutuklandılar..

Gazimağusa’da KKTC’ye kanunsuz giriş yaptıkları tespit edilen Suriye uyruklu 8 erkek şahıs tutuklandı.  

...

Asayiş Kontrollerine Devam! Asayiş Kontrollerine Devam!

 Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlükleri sorumluluk alanı içerisinde dün akşam asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.

...

KITSAB, O Karara Tepkili! KITSAB, O Karara Tepkili!

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyehat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Orhan Tolun, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin “ülkeye giriş ...

67 Camiden  63 Tanesi Ermeniler Tarafından İmha Edildi 67 Camiden 63 Tanesi Ermeniler Tarafınd...

Ermenistan Camileri  Yıkmakla Yetinmeyerek, Şuşa’daki Ortodoks Kilisesini  ve  Alban-Udi Tapınaklarını da Gregoryanlaştırdı

...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’den müthiş hamle: KKTC’ye trafik gözetleme istasyonları kurulacak Türkiye’den müthiş ...

Türkiye müthiş teknolojik bir ham...

Yıldız Savaşları’nın ‘Dart Vader’ı yaşamını yitirdi Yıldız Savaşları’nı...

Efsane “Yıldız Savaşları” serisin...

Lute Bu Gece Geliyor Lute Bu Gece Geliyor

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği geçic...

“KIB-TEK Artıya Geçmeyi Başardı” “KIB-TEK Artıya Geçmeyi B...

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Elektr...

Av Tüfeğini Araçlarında Taşıdılar Ve… Av Tüfeğini Araçlarında T...

Çayırova ve Güzelyurt’ta av tüfeğini araçta taşıdığı tes...

“Oy Avcılığı Yapan Partiler Var” “Oy Avcılığı Yapan Partil...

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Baş...

Kanunsuz Girdiler, Tutuklandılar.. Kanunsuz Girdiler, Tutukl...

Gazimağusa’da KKTC’ye kanunsuz giriş yaptıkları tespit e...

Bu Kez 3G… Bu Kez 3G…

Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt Polis Müdürlükleri soruml...

“Ne Karar Alırlarsa Alsınlar…” “Ne Karar Alırlarsa Alsın...

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Sa...

Metrekareye Ne Kadar Yağış Düştü? Metrekareye Ne Kadar Yağı...

Aşırı yağış nedeniyle dün su baskınları yaşanan Gazimağu...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri