Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Ekonomik Örgütler Platformu girişlere etkin denetim ve takip istedi

Ekonomik Örgütler Platformu, yurt dışından gelişlerde “karantina uygulamasına dönülmesi” gibi önlemlerin çok sayıda iş yerinin kapanmasına ve binlerce çalışanın işsiz kalmasına yol açacağı görüşünü belirterek, “Bugün yapılması gereken ülkemize giriş yapanların etkin denetim ve takibini yapmaktır. Bu amaçla daha sistemli çalışmak, teknolojik takip olanaklarından yararlanmak ve ülkemize mutlaka ayrı bir pandemi hastanesi kazandırmaktır” dedi. Ekonomik […]

21 Ağustos 2020 - 11:09 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi. A+A-

Ekonomik Örgütler Platformu girişlere etkin denetim ve takip istedi

Ekonomik Örgütler Platformu, yurt dışından gelişlerde “karantina uygulamasına dönülmesi” gibi önlemlerin çok sayıda iş yerinin kapanmasına ve binlerce çalışanın işsiz kalmasına yol açacağı görüşünü belirterek, “Bugün yapılması gereken ülkemize giriş yapanların etkin denetim ve takibini yapmaktır. Bu amaçla daha sistemli çalışmak, teknolojik takip olanaklarından yararlanmak ve ülkemize mutlaka ayrı bir pandemi hastanesi kazandırmaktır” dedi.

Ekonomik Örgütler Platformu, tüm ilgilileri, salgına ilişkin önlemleri tartışırken daha uzun bir süre Covid-19 salgını ile birlikte yaşayacaklarını ve iş yerlerinin kapanmasına tahammül edilemeyeceğini dikkate almaya çağırdı.

Ekonomik Örgütler Platformu yazılı açıklamasında, Covid-19 salgınına karşı KKTC’de alınan önlemlerin hâlâ tartışılmaya devam etmesi ve bu tartışmaların geleceğe dair endişeleri büyütmeye yönelik olarak kullanılmak istenmesini endişeyle izlediğini kaydetti.

Bir süre daha Covid-19 salgını ile birlikte yaşamak zorunda olunduğu ifade edilen açıklamada, “Mart ayından bu yana Kuzey Kıbrıs’ta yaşadığımız süreç ise, Covid-19 salgınına karşın ekonomik çarkları da döndürmek zorunda olduğumuzu ve KKTC devletinin hepimizi evlerine veya Kuzey Kıbrıs’a kapatarak yaşatmak ve salgın sonrasını beklemek olanaklarından yoksun olduğunu, çok açık bir şekilde ortaya koymuştur” dedi.

Bu durumda yurt dışından gelişleri imkansızlaştıracak “karantina uygulamasına dönülmesi” gibi önlemlerin, çok sayıda iş yerinin kapanmasına ve binlerce çalışanın işsiz kalmasına yol açacağı kaydedilen açıklamada, “Böyle bir önlemin, halkın sağlığını daha güvenli bir şekilde koruyacağı düşünülmüş olsa bile, işverenleri ve çalışanları ile birlikte özel sektörü kurban etmek anlamına gideceği açıktır. Diğer ülke örnekleri de incelendiği zaman, salgına karşı mücadelenin, işyerlerini ayakta tutacak ve çalışanları koruyacak şekilde sürdürülmeye çalışıldığı zaten görülecektir” ifadeleri yer aldı.

“YAPILMASI GEREKEN ETKİN DENETİM, TAKİP VE PANDEMİ HASTANESİ”

Bugün yapılması gerekenin KKTC’ye giriş yapanların etkin denetim ve takibini yapmak olduğunun belirtildiği açıklamada, “Bu amaçla daha sistemli çalışmak, tekonolojik takip olanaklarından yararlanmak ve ülkemize mutlaka ayrı bir pandemi hastanesi kazandırmaktır” denildi.

(BRT/TAK)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mesaj Net! Mesaj Net!

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, Kıbrıs Türk halkının ne BM, ne de AB’den beklediği bir şey olduğunu belirtti. 

6 Kişi Hakkında Yasal İşlem! 6 Kişi Hakkında Yasal İşlem!

Polisin dün ülke genelinde yaptığı rutin avcı kontrolleri sırasında, Mersinlik’te ava kapalı bölge olan 17 numaralı bölgede, Azganl...

Küçükbaş Hayvan Üreticilerinin Dikkatine! Küçükbaş Hayvan Üreticilerinin Dikkatine...

Küçükbaş hayvan üreticilerinin ilgili tüzük uyarınca hayvan miktarlarını bildirmeleri için son tarihin 31 Aralık olduğu açıklandı.<...

Gazimağusa Sular Altında! Gazimağusa Sular Altında!

Gazimağusa’da etkili olan şiddetli sağanak, su baskınlarına yol açtı.

...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Özersay: Şeker Sigorta’yı iyi yöneterek zarardan kara geçmesini sağladık Özersay: Şeker Sigorta’yı...

Özersay, Başbakan yardımcılığına ...

Devlet Tiyatroları temsillerini saat 18.00’de başlatacak Devlet Tiyatroları temsil...

Devlet Tiyatroları (DT), yeni tip...

“Hükümete İvedi İhtiyaç Var” “Hükümete İvedi İhtiyaç V...

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Sa...

TC Dışişleri’nden Yunanistan’a mesaj: “Türkiye ön koşulsuz diyaloğa açık yaklaşımını sürdürecektir” TC Dışişleri’nden Y...

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Yunanistan'ın ist...

Şanslı Kutudan 2. Büyük İkramiye Şanslı Kutudan 2. Büyük İ...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Piyangolar Birimi tarafınd...

Eğitim Bakanlığında Eylem! Eğitim Bakanlığında Eylem...

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), kolej sınavlar...

Kasadan 645 Milyon TL Çıktı! Kasadan 645 Milyon TL Çık...

Maliye Bakanlığı’nın kasım ayında yaklaşık 645 milyon TL...

“Kanser Hastalarına Radyoterapi Uygulanmıyor” “Kanser Hastalarına Radyo...

Kamu-Sen, personel eksikliği nedeniyle kanser hastaların...

Bu Sefer En Çok Yapış Nerede? Bu Sefer En Çok Yapış Ner...

Meteoroloji Dairesi, son 24 saate en çok yağışı metrekar...

Kese Böcekleri İle Havadan Mücadele! Kese Böcekleri İle Havada...

Orman Dairesi, 2020 yılı ‘“Helikopter ile Havadan Biyolo...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri