• DOLAR
  $1.468,7800
  ( -₺5,81 )
 • EURO
  $0,4378
  %1,04
 • ALTIN
  $47.009,0000
  %-1,39
 • BIST
  90,9458
  ( ₺0,03 )
ERHÜRMAN DİSİ GENEL BAŞKANI NEOFİTU İLE BİR ARAYA GELDİ

ERHÜRMAN DİSİ GENEL BAŞKANI NEOFİTU İLE BİR ARAYA GELDİ

Lefkoşa, 18 Kasım 16 (T.A.K):Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, DİSİ Genel Başkanı Averof Neofitu ile bir araya geldi. CTP’den yapılan açıklamaya göre, DİSİ Genel Merkezi’nde yer alan görüşme bu sabah gerçekleştirildi. Görüşmede, iki parti başkanı Kıbrıs sorununun geldiği kritik aşamada varılan ilerlemeye ve liderlere destek belirtti. Kritik bir aşamada olunduğunun vurgulandığı görüşmede, […]

Lefkoşa, 18 Kasım 16 (T.A.K):Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, DİSİ Genel Başkanı Averof Neofitu ile bir araya geldi.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, DİSİ Genel Merkezi’nde yer alan görüşme bu sabah gerçekleştirildi.

Görüşmede, iki parti başkanı Kıbrıs sorununun geldiği kritik aşamada varılan ilerlemeye ve liderlere destek belirtti.

Kritik bir aşamada olunduğunun vurgulandığı görüşmede, bu aşamada herkesin çözüm için ortaya üstün çaba koyması gerektiği belirtildi.

İki tarafın da hassasiyetlerinin dikkate alınmasının ve sürdürülebilir bir çözümün ortaya çıkmasının önemine değinilen toplantıda, CTP ve DİSİ’nin bu konuda üzerlerine düşeni yapacakları belirtildi.

ERHÜRMAN: “CESARETE İHTİYAÇ VAR”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, DİSİ Genel Başkanı Averof Neofitu ile yararlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Erhürman, bu aşamada artık kararlılık, cesaret ve yaratıcılığa ihtiyaç duyulduğunu ve siyasal partilere iki lidere yardımcı olma görevi düştüğünü belirtti.

Erhürman, CTP’nin bu aşamada üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olduğunu ve bunun gereğini yerine getirmeye devam edeceğini de söyledi.

(ÖZ/ŞEB)

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM