• DOLAR
  $1.609,9600
  ( ₺2,07 )
 • EURO
  $0,4630
  %0,90
 • ALTIN
  $49.110,0000
  %0,50
 • BIST
  90,1719
  ( ₺0,08 )
Geceyi otelde geçirdiler

Geceyi otelde geçirdiler

Kadıköy’de dün bir inşaatın temel çalışması sırasında meydana gelen toprak kaymasının ardından güçlendirme çalışmaları başlatıldı. İnşaat firması kayan alanı doldurmak için çalışmalara başlarken, evlerine giremeyen vatandaşlar ise geceyi otelde geçirdi. Fenerbahçe Kurukahveci Sokak’ta bir inşaatın temelinde dün toprak kayması yaşanmış ve iş makineleri toprağın altında kalmıştı. Göçüğün hemen yanında bulunan 10 katlı apartmanın bahçesinde meydana […]

Kadıköy’de dün bir inşaatın temel çalışması sırasında meydana gelen toprak kaymasının ardından güçlendirme çalışmaları başlatıldı. İnşaat firması kayan alanı doldurmak için çalışmalara başlarken, evlerine giremeyen vatandaşlar ise geceyi otelde geçirdi.

Fenerbahçe Kurukahveci Sokak’ta bir inşaatın temelinde dün toprak kayması yaşanmış ve iş makineleri toprağın altında kalmıştı. Göçüğün hemen yanında bulunan 10 katlı apartmanın bahçesinde meydana gelen kayma nedeni ile binada bulunanlar tahliye edilmişti.

Olayın yaşandığı yerde bugün inşaat firmasına bağlı ekipler tarafından çalışma yapıldı. Görevliler önce apartmanın bahçesinde bulunan ve yıkılmak üzere olan ağacı devirdi. Daha sonra kepçelerle kayan alana toprak dolduruldu. Bu alana daha sonra kazıklar çakılarak beton atılacağı öğrenildi.

BİNADA İNCELEME YAPILACAK

Öte yandan göçüğün yanında bulunan apartman sakinleri ise dün geceyi otelde geçirdi. Bina sakini Fikret Tunçman, “Binada şu an kimse oturmuyor. Mühürlenmiş durumda. Belediye arkada inceleme yapacak. Statik olarak hesaplama yapacak. Binayı kontrol edecekler ve o doğrultuda bir rapor verecekler. Can güvenliğini engelleyecek bir durum olursa mühürleyecekler ve oturulmaz raporu verecekler” dedi.

Tunçma, “İnşaat firması görevlileri önlem alacaklar. Hafriyat çalışması yapıyorlar. Toprakları kaldırmaya çalışıyorlar. 2 tane iş makinesi toprağın altında kaldı. Onları da zararı var. Dolayısı ile şuandaki süreç bekliyoruz” şeklinde konuştu.

İHA

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM