Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Gizlice Girdiler, Tutuklandılar…

Gazimağusa şehir merkezi ile Derinya Kara Geçiş Kapısı arasında bulunan yol güzergahı üzerindeki bir noktadan tellerle çevrili olan askeri yasak bölge içerisine gizlice giren 2 Rum tutuklandı.

19 Ekim 2020 - 15:47 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi. A+A-

Gizlice Girdiler, Tutuklandılar…

Maraş’ın bir bölümünün açılmasından sonra süreci sulandırmak isteyen Rumlardan bir hamle daha geldi, polis izin vermedi. İsimlerin baş harfleri G.K (E-29) ve S.T(E-29) olan 2 Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Vatandaşı 17.10.2020 tarihinde saat 13:15 raddelerinde, Gazimağusa şehir merkezi ile Derinya Kara Geçiş Kapısı arasında bulunan yol güzergahı üzerindeki bir noktadan tellerle çevrili olan askeri yasak bölge içerisine gizlice girmiş ve Polis Genel Müdürlüğü ekiplerince Maraş’ın Kapalı Bölgesinde fotoğraf çekerken tutuklandı. Yetkililerden alınan bilgiye göre Askeri Mahkeme tarafından 18 Ekim 2020 tarihinde verilen karar doğrultusunda Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ve fotoğraflama suçu işlediği tespit edilen söz konusu şahısların tahkikatın tamamlanması maksadıyla 3’er gün süre ile poliste tutuklu kalmalarına karar verildi.

Normal Yoldan Geçersen Sıkıntı Yok

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Başbakanı Ersin TATAR tarafından 6 Ekim 2020 tarihinde basına yapılan açıklama sonrasında başlatılan uygulama ile 08 Ekim 2020 tarihinde saat 12.00’den itibaren Maraş’ın bir bölümü sivillerin ziyaretine açılmış, bu kapsamda T.C- KKTC vatandaşı ve yabancı uyruklu ayrımı yapılmaksızın bölgeyi gezmek isteyen tüm sivil ziyaretçilerin yaya bir şekilde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında Dr. Fazıl KÜÇÜK Stadyumu’nun güneyinde yeni açılan geçiş noktasından bölgeye girişine ve belirlenen bölgelerin ziyaret edilmesine müsaade edildi.

27 Bin 500 Ziyaret

Maraş’ın ziyarete açıldığı günden bugüne kadar geçen 9 günlük süreçte yerli, yabancı toplam 27,500 civarında sivil şahıs söz konusu bölgeyi sorunsuz bir şekilde ziyaret ederken, 15 yerli basın kuruluşu, 3 Yunan televizyon kanalı (ALFA TV EPT ERT TV), 6 Rum televizyon kanalı (OMEGA TV, Sigma TV, Rik TV, Pik TV, Antone TV, Ricorder TV),1 Fransız gazetesi ( AFP GETTY Gazetesi), 1  Avusturya televizyon kanalı (HFP-TV), Hollanda televizyon kanalı (Nos TV) ve 1 Kazakistan televizyon kanalının (Hazar TV) bölgeye girerek görüntü almasına ve yayın yapmasına müsaade edildi.

Lordos da Geldi

Ayıca, 1974 yılında Maraş’ın Kapalı Bölgesinde çok miktarda taşınmaz malt olduğu iddia edilen Dimitris LORDOS isimli GKRY vatandaşı da 13 Ekim 2020 tarihinde bölgeyi ziyaret ederek Alfa TV ve Gazimağusa Haber Ajansına demeç verdi. Tüm bu yaşananlar Maraş gezmek isteyenlerin belirlenen kurallara uyduğu sürece olarak yapabileceklerine açık birer örnek olduğu ifade edilirken, bu kapsamda hâlihazırda ziyarete müsaade edilen bölge de dâhil olmak üzere Maraş’ın Kapalı Bölgesi Askeri Yasak Bölge statüsünde olduğundan Maraş’ı ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı tüm şahısların mağduriyet yaşamaması için “mucahit. net” internet adresinde açıklanan kuralların takip edilebileceği ifade edildi.

Bilgi broşürü ek’teki gibidir

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kaçak Yapılaşmaya Geçit Yok! Kaçak Yapılaşmaya Geçit Yok!

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, “Yüksek yaşam standardını korumanın en önemli önceliği, planlı gelişimdir. Kentimizi çarpı...

Yağmur Geliyor! Yağmur Geliyor!

KKTC’de havanın yarından itibaren Pazartesi gününe kadar yağmurlu olması bekleniyor.

...

Çaluda’dan HP’ye teklif: Gelin hükümet kuralım… 30 sene önceden herşeyi araştıralım Çaluda’dan HP’ye teklif: Gelin hükümet k...

Acil olarak bir hükümet kurulması gerektiğini belirten Çaluda, siyasetin bütünsel anlamda halkın önünde zor ...

Bakan Pilli aşı konusunda temkinli Bakan Pilli aşı konusunda temkinli

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Covid-19 aşılarıyla ilgili temkinli davranmak gerektiğini söyledi.
...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Kaçak Yapılaşmaya Geçit Yok! Kaçak Yapılaşmaya Geçit Y...

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, “Yüksek yaşam s...

Yağmur Geliyor! Yağmur Geliyor!

KKTC’de havanın yarından itibaren Pazartesi gününe kadar...

Geçitköy Halkı Eylem Yaptı! Geçitköy Halkı Eylem Yapt...

Geçitköy Muhtarlığı, “bölgelerine hız tespit kamerası ko...

Bitcoin Dolandırıcılığından Tutuklama! Bitcoin Dolandırıcılığınd...

Lefkoşa’da 4 Kasım’da, bitcoin alım satım işlemi yaptığı...