• DOLAR
  $1.051,7900
  ( -₺0,50 )
 • EURO
  $0,2482
  %0,04
 • ALTIN
  $29.043,0000
  %-0,11
 • BIST
  90,1413
  ( -₺0,01 )
Hastane personelinin ‘temaslı olduğunu sakladığına’ ilişkin iddialar soruşturuluyor

Hastane personelinin ‘temaslı olduğunu sakladığına’ ilişkin iddialar soruşturuluyor

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin bir personelinin dün koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Personelin temaslı olduğu halde gizleyerek 5 gün boyunca hastanede çalışmaya devam ettiği iddialarının da araştırıldığı aktarıldı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde görev yapan bir sağlık personelinin Koronavirüs testi dün pozitif çıktı. ‘İşçibaşı yardımcısı’ olarak bilinen personelin hastane içinde çok sayıda çalışanla temas ettiği ve “5 gündür ‘temaslı’ olmasına rağmen gizlediğine” dair iddialarla ilgili soruşturma sürüyor…

TIP-İŞ Başkanı Dr. Ahmet Varış, bir TV programına telefon bağlantısı ile katılarak, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Koronavirüs vakası çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, ustabaşı yardımcısı olan personelin, 5 gündür temaslı olması halinde hastanede çalışmaya devam ettiğine ilişkin duyum aldıklarını aktaran Varış, konu ile ilgili hastane idaresinin detaylı bir araştırma yapacağını belirtti.

Varış, “Yine temaslı takip ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullanarak bahsi geçen hastane personelinin temaslılarının da karantinaya alındığını ifade etti.

Hastanede yapılan PCR test sonuçlarının ardından hemşire veya hekimlerde pozitif vakaya rastlanmadığına da dikkat çeken Dr. Varış, hastanede birtakım düzenlemeler yapıldığının altını çizdi.

Bu süreçte polikliniklerin çalışamaya devam ettiğini dile getiren Dr. Ahmet Varış, “Hastanemizin içerisinde endişelenecek bir durum yoktur. Daha temkinli gitmeye çalışıyoruz. Güvenliliğin devamını sağlıyoruz” dedi.

ACİL OLMAYAN AMELİYATLAR ERTELENDİ

Sağlık çalışanının 5 gündür pozitif olması sebebiyle acil olmayan ameliyatlar ertelendi. Hastanede, Pazartesi gününden itibaren tam ziyaretçi yasağı bulunmakla birlikte hasta refakatçileri ile hastalar PCR testine tabi tutuluyor.

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM