Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

“İlk Hedefimiz Güçlü Bir Hükümet Kurmak”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı Dursun Oğuz, UBP kurultayı sonrası ilk hedeflerinin “güçlü bir hükümet” kurmak olduğunu belirtti. 

30 Ekim 2020 - 17:28 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi. A+A-

“İlk Hedefimiz Güçlü Bir Hükümet Kurmak”

 
Oğuz’un basın bürosundan verilen bilgiye göre, Dursun Oğuz bir televizyon programına katılarak açıklamalarda bulundu. Oğuz, kurultay süreci ve son yapılan ankete yönelik değerlendirmelerde de bulundu.  
Oğuz, kurultayda neden aday olduğunu şöyle dile getirdi:
“Partimin tabandan tavana kurumsal yapısı içerisinde bilfiil görev almış bir isimim. Birçok seçim geçirdim. Şu anki 21 vekili çıkardığımız seçimde genel sekreterlik görevi yaptım. UBP’ye gerçekten yararlı olacağıma inanıyorum. UBP ülkenin en güçlü partisi bunu hep canlı tutmak lazım. KKTC için çok önemli bir partiyiz. Her zaman tek hedefimiz tek başına iktidardır. Kurultay sonrası ilk hedefimiz güçlü bir hükümet kurmaktır. KKTC’nin ekonomi, sağlık, eğitim ve turizm alanında ciddi sorunları var. Güçlü bir hamleye ihtiyacımız var. Toplumsal uzlaşıya ihtiyacımız var.” 
Dursun Oğuz, bir araştırma şirketinin yaptığı anket ile ilgili de yaptığı değerlendirmede, “anketle ilgilenmiyorum, keşke bu anket içine hiç girilmeseydi” dedi. 
Oğuz şöyle devam etti:
“Anket konusunda ben araziye bakarım. Anketle ilgilenmiyorum. Biz, birisi o koltuktayken genel başkanlığa başvurmadık. Bu ankette ilk adım bile yokmuş. Ülkeyi ve örgütleri tanıyan biri olarak ben aday olmaya karar verdim. Üyelerimiz haklı olarak telefonla anketörlere bilgi verirken nezaketen bir  isim söylüyor. Bu gerçeği yansıtmaz.  Keşke bu anket içine hiç girilmeseydi. Parti içi yarışta anket yapmak demek bölünmeye yol açar. Bırakınız üyelerimiz  partisini yücelten ülkesine en iyi hizmet veren ismi seçsin. Tek çıkar UBP’dir burada isimler değildir. Bu gibi anketler bize zarar veriyor. Belki de bundan sonra bu anket konusu gündeme getirilmeli. Adımız birik ama anketçiler bunu bozuyor ve birlikteliğimiz sözde kalıyor. Parti içi kutuplaşmaya ihtiyacımız yok geçmişte bunu yaşadık. Vatandaş geçim derdinde birileri adamcılık derdinde. UBP’ye zarar vermeye hakkımız yok.” 
“Kurultay yarışı ilk turda biter mi” şeklindeki bir soruya da Oğuz şöyle cevap verdi:
“Kesinlikle bu seçim  ilk turda bitmez.Biraz siyasetten anlıyorsam ve bu ülkenin çocuğuysam üyelerimizi biraz tanıyorsam böyle bir şey yok. Kimse anketlerle UBP üyelerinin görüşünü değiştiremez, algı operasyonu yapamaz. Şu an tek gerçek bu anketlerin UBP’nin görüşünü yansıtmadığıdır.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Görüşmelere Devam! Görüşmelere Devam!

Halkın Partisi Genel Başkan Vekili Yenal Senin, görüşmelere devam yetkisi aldığını belirterek, diğer partilerle görüşüp nihai sonuc...

Düzce’deki antik kentte medusa başı bulundu Düzce’deki antik kentte medusa baş...

Düzce'deki Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarında medusa başına rastlandı.
...

Antalya’da 94 yıllık tarihi okul binası turizme kazandırılıyor Antalya’da 94 yıllık tarihi okul b...

Antalya'da 1926'da düğmeli ev tekniğiyle inşa edilen tarihi okulda, restorasyon çalışmaları yapılıyor.
...

GÜNEY KIBRIS’TA 152 YENİ KORONAVİRÜS TEŞHİSİ GÜNEY KIBRIS’TA 152 YENİ KORONAVİRÜS TEŞ...

Güney Kıbrıs’ta bugün 152 yeni koronavirüs teşhisi konuldu....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Senin: Yarın görüşmelere hızlıca başlayıp olumlu ya da olumsuz bir karar noktasına geleceğiz Senin: Yarın görüşmelere ...

Halkın Partisi (HP) Parti Meclisi...

Düşük Zararları Da Ödendi Düşük Zararları Da Ödendi...

Genel Tarım Sigortası Fonu “Hayvancılık Zorunlu Sigorta ...

Görüşmelere Devam! Görüşmelere Devam!

Halkın Partisi Genel Başkan Vekili Yenal Senin, görüşmel...