• DOLAR
  $1.464,6500
  ( -₺1,05 )
 • EURO
  $0,4550
  %0,09
 • ALTIN
  $46.913,5400
  %-0,26
 • BIST
  91,9345
  ( -₺0,04 )
İSKELE BELEDİYE BAŞKANI SADIKOĞLU, ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜ

İSKELE BELEDİYE BAŞKANI SADIKOĞLU, ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜ

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Adana’da Çukurova Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile birlikte gittiği Çukurova Üniversitesi’nde, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ile görüşen Başkan Sadıkoğlu, Çukurova Üniversitesi’nin İskele bölgesinde kampus açması ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. SADIKOĞLU: “KARŞILIKLI FAYDA SAĞLAYACAKTIR” İskele Belediye Başkanı Hasan […]

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Adana’da Çukurova Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile birlikte gittiği Çukurova Üniversitesi’nde, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ile görüşen Başkan Sadıkoğlu, Çukurova Üniversitesi’nin İskele bölgesinde kampus açması ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

SADIKOĞLU: “KARŞILIKLI FAYDA SAĞLAYACAKTIR”
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu burada yaptığı konuşmada, İskele İlçesi’nin bir üniversite kampüsü için uygun bir alan olduğuna dikkat çekerek, üniversitenin tarım arazileri ve denizin bir arada bulunduğu bu bölgede kurulmasının hem üniversite hem de bölge için karşılıklı fayda sağlayacağını ifade etti.

ÇAVUŞOĞLU:”BÖLGE HALKI HASRETLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ’Nİ BEKLİYOR”
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da Çukurova Üniversitesi gibi köklü ve kurumsal bir üniversitenin İskele bölgesinde de bir kampüsle hizmet vermesinin kendilerini mutlu edeceğini belirterek, konu ile ilgili 2012’de başlatılan kuruluş çalışmalarının ileriye götürülmesini arzu ettiklerini söyledi. Bakan Çavuşoğlu, bölge halkının da hasretle üniversitenin bölgelerine gelmesini beklediğini söyledi.

KİBAR:” VİZYONUMUZDA DEĞİŞİKLİK YOK”
Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar da Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Sadıkoğlu’nu üniversitelerinde görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, kendilerinin de yeni bir kampüsle KKTC’de hizmet vermekten mutluluk duyacağını ifade etti. Kibar, bu konudaki vizyonlarında bir değişiklik olmadığını belirterek gerekli girişimleri yapacaklarını kaydetti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’na Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaretine Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Hüseyin Cumaoğlu,KKTC Mersin Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ile Adana Fahri Konsolosu Ali Tıltay da eşlik etti.

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM