• DOLAR
  $1.556,5300
  ( -₺1,68 )
 • EURO
  $0,4415
  %0,09
 • ALTIN
  $49.065,0000
  %-0,41
 • BIST
  91,1681
  ( -₺0,01 )
İSKELE BELEDİYESİ İLE DAÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İSKELE BELEDİYESİ İLE DAÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İskele Belediyesi ile DAÜ arasında bilimsel, kültürel, sosyal paylaşımların yapılabileceği ve İskele Belediyesi hudutları içerisinde DAÜ’nün kurmayı hedeflediği yerleşkenin oluşturulması için işbirliği protokolü imzalandı

İskele Belediyesi ile DAÜ arasında bilimsel, kültürel, sosyal paylaşımların yapılabileceği ve İskele Belediyesi hudutları içerisinde DAÜ’nün kurmayı hedeflediği yerleşkenin oluşturulması için işbirliği protokolü imzalandı. 23 Kasım 2016 tarihinde, saat 10:00’da, DAÜ Rektörlüğü’nde imzalanan söz konusu işbirliği protokolüne İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam imza koydu.

OSAM: “İSKELE’DE BİLİMSEL HAYATA GEÇİLECEK”
Rektör Prof. Dr. Osam gerçekleştirdiği konuşmasında DAÜ’nün üzerine düşen sosyal sorumluluğu yerine getirmek için atılımlarına devam ettiğini belirtti. Prof. Dr. Osam, DAÜ’nün bir dünya üniversitesi olarak sınır bağlamında sınırsız olduğunu dile getirerek söz konusu işbirliği protokolü ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) güzide kentlerinden biri olan İskele’de bilimsel hayata geçileceğini vurguladı. İlk etapta DAÜ Turizm Fakültesi’nin yapacağı fizibilite çalışması sonrasında belirli programların İskele’de hayata geçeceğini aktaran Prof. Dr. Osam, protokolün herkese hayırlı olmasını temenni etti.

SADIKOĞLU: “DAÜ İSKELE’YE CAN SUYU OLACAK”
İskele Belediye Başkanı Sadıkoğlu ise gerçekleştirdiği konuşmasında DAÜ ile işbirliği protokolü imzalamaktan dolayı son derece mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirdi. “Bizim Sevdamız İskele” sloganı ile bir yola çıktıklarını dile getiren Sadıkoğlu, bu yolda birçok sorumluluğu yerine getirdiklerini ancak üniversite olmayan tek ilçe olarak bunun eksikliğini hissettiklerini vuguladı. DAÜ gibi önemli bir üniversite ile imzalanan işbirliği protokolünün İskele’ye can suyu olacağına dikkat çeken Sadıkoğlu İskele’nin daha da değerleneceğinin altını çizdi.

Söz konusu imza töreninde İskele Belediyesi Meclis Üyeleri ve Müdür Vekilinin yanı sıra DAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Eren, Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı, Prof. Dr. M. Yaşar Özden, Rektör Koordinatörü Yrd. Dr. Dr. Arif Akkeleş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, Orta Öğretim Alanlar Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hamit Caner hazır bulundu.

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM