Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

“İşletmelere can suyu desteği” finansal destek programına başvurular yarın başlıyor

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ekonomik destek paketinin bir parçası olarak, yiyecek ve içecek hizmetleri sektöründeki şahıs, mikro ve küçük işletmelere yönelik destek programı ”İşletmelere Can Suyu Desteği” açıldı. AB Destek Ofisinden verilen bilgiye göre, toplam bütçesi 3 milyon Euro olan bu ilk destek programı, COVID-19 salgınının yarattığı etki sebebiyle yaşanan olası nakit akışı […]

31 Ağustos 2020 - 16:40 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi. A+A-

“İşletmelere can suyu desteği” finansal destek programına başvurular yarın başlıyor

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ekonomik destek paketinin bir parçası olarak, yiyecek ve içecek hizmetleri sektöründeki şahıs, mikro ve küçük işletmelere yönelik destek programı ”İşletmelere Can Suyu Desteği” açıldı.

AB Destek Ofisinden verilen bilgiye göre, toplam bütçesi 3 milyon Euro olan bu ilk destek programı, COVID-19 salgınının yarattığı etki sebebiyle yaşanan olası nakit akışı sorunlarının aşılmasına yardımcı olmak için uygun işletmelere 18 bin TL’ye kadar finansal destek sağlayacak.

Program, AB’nin finanse ettiği ve Northern Ireland Cooperation Overseas (NI-CO) tarafından yürütülen ”İnovatif Girişimcilik ve Diyalog” Projesi kapsamında, Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA), Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO), Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RES-BİR) iş birliğinde yönetilecek.

3 milyon Euro tutarında bütçeye sahip ilk finansal destek programının, ekonominin yeniden canlandırılmasına destek olması ve normalde kendi ayakları üzerinde durabilecek şahıs, mikro ve küçük işletmelerin faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmalarını engellemeyi hedefliyor.

Finansal destek programı, KTEZO veya KTTO veya RES-BİR üyesi olan, en fazla beş 5 çalışana sahip (Direktör(ler) dahil) ve başvuru koşullarını yerine getiren tüm şahıs, mikro işletme ve KOBİ’lere açık olacak.

Başvuru çağrısı 1-16 Eylül tarihleri arasında (Kıbrıs saatiyle 15.00’e kadar) açık olacak ve yalnızca www.isdestek.eu adresinde bulunan online başvuru formu doldurularak yapılan başvurular kabul edilecek.

Program hakkında daha fazla bilgi www.isdestek.eu adresinden elde edilebilecek.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şiddete Karşı Yürünecek! Şiddete Karşı Yürünecek!

Güzelyurt’ta yarın “Hiç bir şiddet karanlıkta kalmayacak” sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı yürüyüş yapılıyor.

...

Tam 72 Yıldır Petrol Çıkıyor! Tam 72 Yıldır Petrol Çıkıyor!

Batman’da 1948 yılında 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün katıldığı törenle Türkiye’de ilk kez petrolün çıkarıldığı Raman-8 kuyusunda...

Öğretmenler Gününü Protesto Ettiler Öğretmenler Gününü Protesto Ettiler

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ile Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) bugün Cumhuriyet Meclisi önünde...

Görev Erhürman’ın… Görev Erhürman’ın…

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümet kurma görevini Cumhuriyet Meclisi’nde en çok milletvekiline sahip ikinci parti olan Cumhuriyetçi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bir bölümü açılan Kapalı Maraş’ta değişim sürüyor Bir bölümü açılan Kapalı ...

46 yılın ardından bir bölümü 8 Ek...

CTP Genel Başkanı Erhürman TDP’yi ziyaret etti CTP Genel Başkanı Erhürma...

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman,...

Sahilde bulunan cesedin kimliği belirlendi Sahilde bulunan cesedin k...

Bugün sabah saatlerinde bulunan e...

Erhürman, Halkın Partisi ile görüştü… Görüşmenin ardından açıklama yapıldı Erhürman, Halkın Partisi ...

Hükümet kurma çalışmaları çerçeve...