• DOLAR
  $1.568,3900
  ( -₺2,92 )
 • EURO
  $0,4434
  %0,08
 • ALTIN
  $49.329,0000
  %-0,72
 • BIST
  91,2116
  ( -₺0,01 )
İSVİÇRE’DEKİ KIBRIS MÜZAKERELERİNİN SONUÇSUZ KALMASI

İSVİÇRE’DEKİ KIBRIS MÜZAKERELERİNİN SONUÇSUZ KALMASI

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, “Kıbrıs’ta kalıcı barışın sağlanması için elinden gelen desteği vermeyi sürdüreceğini” bildirdi.

İNGİLTERE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: “BİRLEŞİK KRALLIK MEVCUT BARIŞ SÜRECİNE TAM DESTEK VERMEKTEDİR VE KIBRIS’TA KALICI BARIŞIN SAĞLANMASI İÇİN ELİNDEN GELEN DESTEĞİ VERMEYİ SÜRDÜRECEKTİR”

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, “Kıbrıs’ta kalıcı barışın sağlanması için elinden gelen desteği vermeyi sürdüreceğini” bildirdi.

İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında gerçekleşen Kıbrıs müzakerelerinin sonuçsuz kalmasına ilişkin açıklamasında Bakanlık, “Birleşik Krallık mevcut barış sürecine tam destek vermektedir ve Kıbrıs’ta kalıcı barışın sağlanması için elinden gelen desteği vermeyi sürdürecektir” açıklamasında bulundu.

İngiltere’nin Avrupa ve Amerika’dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan da dün parlamentoda yaptığı açıklamada, İsviçre’deki Kıbrıs müzakerelerinin sonuçsuz kalmasının müzakerelerin “tamamen çöktüğü” anlamına gelmediğini söylemişti.

Duncan, “Müzakerelerin tamamen çöktüğünü söylemek abartılı olur. Müzakereler şimdilik durdu. Biz müzakerelerin, adanın yeniden birleşeceği başarılı bir sonuca erişmesi için mümkün olan her desteği veriyoruz.” demişti.

Birleşmiş Milletler gözetiminde, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis arasında İsviçre’de yürütülen müzakereler Rum Yönetimi’nin beklenen adımları atmaması nedeniyle önceki gün tıkanmıştı.

İsviçre’de 7-11 Kasım’da yapılan görüşmenin devamı niteliğindeki Mont Pelerin zirvesinin amacı, hem toprak meselesinde kriterlerin görüşülmesi, hem de garantör ülkelerin katılacağı beşli konferansın tarihinin belirlenmesiydi.

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM