• DOLAR
  $1.609,9600
  ( ₺2,07 )
 • EURO
  $0,4630
  %0,90
 • ALTIN
  $49.110,0000
  %0,50
 • BIST
  90,1719
  ( ₺0,08 )
KAĞIT SANATÇILARI DERNEĞİ VE ÜYESİ OLDUĞU IAPMA KURULUŞ YILDÖNÜMLERİNİ KKTC’DE ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK

KAĞIT SANATÇILARI DERNEĞİ VE ÜYESİ OLDUĞU IAPMA KURULUŞ YILDÖNÜMLERİNİ KKTC’DE ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK

Lefkoşa, 16 Kasım 16 (T.A.K): Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği 1. yılını ve üyesi olduğu Uluslararası Kağıt Sanatçıları Derneği (IAPMA) de 30. yılını KKTC’de etkinliklerle kutlayacak. Kağıt Sanatçısı İnci Kansu tarafından yapılan açıklamaya göre, bu amaçla 23 Kasım–2 Aralık tarihleri arasında İsmet Vehit Güney Galeri’de sempozyum ve sergi düzenlenecek. “Kağıda Dokunuş” temalı etkinliğe Kıbrıs Kağıt Sanatçıları […]

Lefkoşa, 16 Kasım 16 (T.A.K): Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği 1. yılını ve üyesi olduğu Uluslararası Kağıt Sanatçıları Derneği (IAPMA) de 30. yılını KKTC’de etkinliklerle kutlayacak.

Kağıt Sanatçısı İnci Kansu tarafından yapılan açıklamaya göre, bu amaçla 23 Kasım–2 Aralık tarihleri arasında İsmet Vehit Güney Galeri’de sempozyum ve sergi düzenlenecek.

“Kağıda Dokunuş” temalı etkinliğe Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği, Türkiye Kağıt Sanatçıları Derneği, IAPMA sanatçıları, Bulgaristan Amateras Faundation sanatçıları olmak üzere 32 sanatçı katılacak.

Serginin “Post Card Project” bölümünde 65 IAPMA sanatçısının gönderdiği sanatsal kutlama posta kartları sergilenecek. Ayrıca kısa bir süre önce vefat eden Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği Onursal Üyesi Doç. Dr. Atila Türk’ün de bir çalışması yer alacak.

Sempozyum bölümünde; Türkiye Kağıt Sanatçıları Derneği Başkanı
Prof. Dr. Hakan Pehlivan ve Prof. Dr. Nur Gökbulut “Kağıt Kesme Sanatı” konulu seminer verecek. Bulgaristan Amateras Faundation sanat danışmanı ve küratör Daniela Todorova “Innovations in Paper Art, Contemporary Forms” ve Amateras Faundation Kurucusu ve Başkanı Todor Todorov “Elemental Sculpture,Theory and Practice” konularında seminer verecek.

İnci Kansu’nun açıklamasına göre, etkinliğe katılan sanatçılar şunlar:

“Alptekin Soy, Amber Onar, Arzu E. Altınkılıç, Aslı Bolayır, Atila Türk,
Bahar Çıralı, Bedia Kale, Berna İ.Aydın, Daniela Todorova, Ecem N.
Özoğul, Emel Samioğlu, Eser Keçeci, Gökce Keçeci, Hakan Pehlivan,
Heidi Trauthmann, Helene Tschacher, Hikmet Uluçam, İnci Kansu,
İsmet Tatar, Joachim Tschacher, Kemal B.Caymaz, Mustafa Hastürk, Mustafa Öztunç, Nilgün Güney, Nur Gökbulut, Nurtaç Özler, Özden Selenge, Simge Uygur, Sophia Hadjipapa, Şükran Tümer, Todor Todorov, Vedat Çelik.”

(SEL) 

2 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM