• DOLAR
  $1.467,7500
  ( ₺0,58 )
 • EURO
  $0,4545
  %0,25
 • ALTIN
  $47.048,6500
  %0,14
 • BIST
  91,9417
  ( -₺0,03 )
KİYED BAŞKANI ERSEN: “ÇÖZÜMÜN VE BARIŞMANIN TAM ZAMANI”

KİYED BAŞKANI ERSEN: “ÇÖZÜMÜN VE BARIŞMANIN TAM ZAMANI”

Lefkoşa, 17 Kasım 16 (T.A.K): Kıbrıs İşinsanları Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği (KİYED), iki liderin Kıbrıs’ta çözüme yönelik görüşmelerini desteklediğini bildirdi. KİYED Başkanı Güner Ersen, liderlerin bu süreçte ulaştıkları aşamayı başarı olarak gördüklerini kaydederek, liderlerin tam başarıya ulaşmalarını ve anlaşma metninin referanduma gitmesini dilediklerini ifade etti. Ersen açıklamada, “İkinci Mont Pelerin zirve görüşmeleri, liderler için cesur […]

Lefkoşa, 17 Kasım 16 (T.A.K): Kıbrıs İşinsanları Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği (KİYED), iki liderin Kıbrıs’ta çözüme yönelik görüşmelerini desteklediğini bildirdi.

KİYED Başkanı Güner Ersen, liderlerin bu süreçte ulaştıkları aşamayı başarı olarak gördüklerini kaydederek, liderlerin tam başarıya ulaşmalarını ve anlaşma metninin referanduma gitmesini dilediklerini ifade etti.

Ersen açıklamada, “İkinci Mont Pelerin zirve görüşmeleri, liderler için cesur adımları atma aşaması olacaktır. Kıbrıs sorununa çözümde yeterince zaman kaybedilmiştir; kaybedilen zamanın ne kadar değerli olduğunu iş insanları ve yurttaşlar olarak farkındayız.” ifadelerini kullandı.

Ersen, “Şimdi artık çözümün tam zamanıdır” diyerek, sivil toplum örgütleri ve halk tarafından bu doğrultuda yapılacak olan demokratik eylem ve çalışmaları desteklediklerini ve katılımcı olacaklarını açıkladı.

Ersen açıklamasında, “Kıbrıs’ta çözümün ve iki halkın kendi federe devletlerinde yan yana, federal devlette de birlikte barış içinde bir arada yaşamasının tam zamanıdır.” İfadelerine yer verdi.

(RU/ÖK)

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM