• DOLAR
  $1.571,6500
  ( -₺1,95 )
 • EURO
  $0,4460
  %-0,52
 • ALTIN
  $49.894,1000
  %-0,48
 • BIST
  90,7818
  ( -₺0,05 )
KSP:” MONT PELERİN ZİRVESİNE ARA VERİLMESİ HAYRA ALAMET DEĞİLDİR”

KSP:” MONT PELERİN ZİRVESİNE ARA VERİLMESİ HAYRA ALAMET DEĞİLDİR”

Lefkoşa, 18 Kasım 16 (T.A.K.): Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) Kıbrıs sorununu çözmeye yönelik Mont Pelerin zirvesinin somut bir sonuç üretemeden sona erdiğini savunarak, zirveye ara verilmesinin hayra alamet olmadığını ileri sürdü. KSP Genel Sekreteri Mehmet Birinci yaptığı yazılı açıklamada,  Kıbrıs sorununun burjuva temelde çözülemeyeceğini, çünkü yaratıcısının, tüm tarafların da dâhil olduğu emperyalist sistem olduğunu iddia […]

Lefkoşa, 18 Kasım 16 (T.A.K.): Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) Kıbrıs sorununu çözmeye yönelik Mont Pelerin zirvesinin somut bir sonuç üretemeden sona erdiğini savunarak, zirveye ara verilmesinin hayra alamet olmadığını ileri sürdü.

KSP Genel Sekreteri Mehmet Birinci yaptığı yazılı açıklamada,  Kıbrıs sorununun burjuva temelde çözülemeyeceğini, çünkü yaratıcısının, tüm tarafların da dâhil olduğu emperyalist sistem olduğunu iddia etti.

Mevcut çizgi ile barışın mümkün olmadığını savunan Birinci, “Bu çizginin en çok başarabileceği Kıbrıslı Rumlara, Türkiye ve NATO/ABD baskısıyla bir anlaşmayı dayatmasıyla olur. Mont Pelerin’de yapılmaya çalışılan da budur” iddiasında bulundu.

Birinci, barış yanlısı bazı örgüt ve partilerle halkın Annan Planı öncesindeki gibi sokaklara dökülmesi ve barış talebini yükseltmesinin yerinde bir talep olduğunu belirtti.

Birinci, Garantiler’in Kıbrıs Türk toplumunun güvenliğini sağlamak için gerekli bir koşul olduğunun siyasi bir yalan olduğunu iddia etti.

(YIL/ŞEB)

1 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM