Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

LEFKOŞA’DA CUMA GÜNÜ “BARIŞIN TAM ZAMANI” SLOGANIYLA YÜRÜYÜŞ DÜZENLENECEK

ÇÖZÜM VE BARIŞ PLATFORMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN YÜRÜYÜŞTE LİDERLERE ÇAĞRI YAPILACAK, BARIŞ ATEŞİ YAKILACAK Lefkoşa, 16 Kasım 16 (T.A.K): Çözüm ve Barış Platformu, 18 Kasım Cuma günü Lefkoşa’da “Barışın Tam Zamanı” sloganıyla yürüyüş düzenleyecek. Dereboyu’nda saat 17.00’de Kermiya yönündeki trafik ışıklarından başlayacak yürüyüş, Osman Paşa Caddesi’nin başladığı Kumsal bölgesindeki çemberde tamamlanacak. Platform burada iki lidere […]

LEFKOŞA’DA CUMA GÜNÜ “BARIŞIN TAM ZAMANI” SLOGANIYLA YÜRÜYÜŞ DÜZENLENECEK
16 Kasım 2016 - 12:31 'de eklendi.

ÇÖZÜM VE BARIŞ PLATFORMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN YÜRÜYÜŞTE LİDERLERE ÇAĞRI YAPILACAK, BARIŞ ATEŞİ YAKILACAK

Lefkoşa, 16 Kasım 16 (T.A.K): Çözüm ve Barış Platformu, 18 Kasım Cuma günü Lefkoşa’da “Barışın Tam Zamanı” sloganıyla yürüyüş düzenleyecek.

Dereboyu’nda saat 17.00’de Kermiya yönündeki trafik ışıklarından başlayacak yürüyüş, Osman Paşa Caddesi’nin başladığı Kumsal bölgesindeki çemberde tamamlanacak.

Platform burada iki lidere “çağrı niteliğinde” bir açıklama yapacak ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek, ateş yakacak.

Çözüm ve Barış Platformu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Kıbrıs müzakerelerinin ileri bir safhaya taşındığı süreçte, İsviçre’de yapılacak “2. Mont Pelerin Zirvesi” öncesinde heyecan ve barışa olan inancın giderek yükseldiğine işaret edildi.

“Çözüme destek veren barış sevdalısı tüm çevreleri bir araya getirmek ve federal birleşik bir Kıbrıs için ortak mücadele etmek” amacıyla oluşturulan Çözüm ve Barış Platformu, bu sürece paralel olarak sokağa çıkmaya hazırlandığını belirtti.

Platform, ekonomik örgütler ve siyasi partilerin de katıldığı geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini ve toplantıda örgütler tarafından; “barışa giderek yaklaştığımız bu süreçte çeşitli etkinliklerle barış istencinin daha yüksek bir sesle dile getirilmesi” yönünde görüş birliğine vardığını kaydetti.

Yürüyüş ve etkinliklerin de bu çerçevede yapılacağını belirten platform, herkesi etkinliğe katılmaya ve destek veremeye çağırdı.

(EMR/GÜL)

0 Kez Okundu

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER