Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Okul Öncesi Anaokulu ve Etüt Merkezleri Yöneticileri: Çocuklarımız için en güvenilir ortamı sağlarız

Okul Öncesi Anaokulu ve Etüt Merkezleri Yöneticileri, Covid-19’da artan yerel bulaş ve vaka sayıları dolayısıyla kapatılan okul ve etüt merkezleri hükümete çağrı yaparak, “Devletin, çalışanlarımıza, kurumlarımıza ve biz iş sahiplerine sahip çıkmasını rica ederiz” ifadeleri kullanıldı. Okul Öncesi Anaokulu ve Etüt Merkezleri Yöneticileri’nin yazılı açıklamasında, şöyle denildi: “İçinde bulunduğumuz zor süreçte tüm yetkililerimizin özverili bir […]

20 Eylül 2020 - 10:12 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi. A+A-

Okul Öncesi Anaokulu ve Etüt Merkezleri Yöneticileri: Çocuklarımız için en güvenilir ortamı sağlarız

Okul Öncesi Anaokulu ve Etüt Merkezleri Yöneticileri, Covid-19’da artan yerel bulaş ve vaka sayıları dolayısıyla kapatılan okul ve etüt merkezleri hükümete çağrı yaparak, “Devletin, çalışanlarımıza, kurumlarımıza ve biz iş sahiplerine sahip çıkmasını rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Okul Öncesi Anaokulu ve Etüt Merkezleri Yöneticileri’nin yazılı açıklamasında, şöyle denildi:

“İçinde bulunduğumuz zor süreçte tüm yetkililerimizin özverili bir şekilde çalışmakta olduklarını taktirle takip etmekteyiz. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun ve Bakanlar Kurulu’nun Eylül ayı başında yapılan toplantısında alınan kararlar doğrultusunda Özel Okullar, Etütler ve Okul Öncesi kurumlarının Ekim ayı başına kadar kapatılacağı kararı verilmiştir ve hangi tarihte tekrar ne zaman açılacağı henüz netleştirilmemiştir.”

İş başı yapmak durumunda olan velilerin özellikle küçük yaş grubu çocukları için bakım sağlamak zorunda olduğu belirtilen açıklamada, okul öncesi kurumlarının kapalı olması sebebi ile, aileler için sadece iki seçenek kaldığı ifade edildi ve şunlar dile getirildi:

“Birincisi, risk grubunda yer alan büyük anne-babalara başvurmak. İkincisi ise, hali hazırda kayıtsız olarak kendi evlerinde veya apartman dairelerinde bakım veren, bulaş önleyici hijyen kurallarını sağlamakta yetersiz kalacak olan bireylere başvurmak durumunda kalmak.

Okul Öncesi ve ilkokul yaş grubu çocukların bakıma ihtiyaç duydukları kaçınılmaz bir gerçektir.

Bizler özel okullar, Ana okullar ve Etüt merkezleri olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız ve çocuklarımız için en güvenilir ortamı sağlamak adına gerekli tüm önlemleri ve düzenlemeleri uygulamaya hazırız.

Bizlerin çocuklarımıza, velilerimize ve çalışanlarımıza sahip çıkmak adına fedakârlık yapmaya hazır olduğumuz gibi, Devletimizin de bu süreçte bizlerin sesine kulak vererek birlikte en doğru çözüme ulaşmamıza olanak tanımasını, çalışanlarımıza, kurumlarımıza ve biz iş sahiplerine sahip çıkmasını rica ederiz.

Bizler; okul öncesi, ana okul ve etüt merkezi yöneticileri olarak sağlığımız için okullarımızı kapalı tutmak durumundaysak yine kapalı olduğumuz mart, nisan ve mayıs aylarından kaynaklanan maddi sorunlarla zorlukla baş etmekte olduğumuzu bilmenizi ve farkında olmanızı isteriz.”

Kurumlarının 1 Ekim 2020’ye kadar kapatılması kararıyla daha da zor bir duruma düşmüş bulundukları kaydedilen Okul Öncesi Anaokulu ve Etüt Merkezleri Yöneticileri’nin yazılı açıklamasında, şöyle devam edildi:

“Böyle devam ettiğimiz takdirde çoğumuzun iş yerlerini kapatma endişesi içerisinde olduğumuzu ve yıllardır emeklerimizle açtığımız kurumlarımızın böylesi kötü bir duruma gelmemesi için devletimizin yardımlarını bizden de esirgememesini talep ediyoruz. Aşağıda sunduğumuz maddelerin tarafınızca değerlendirilmesini ve bizlere mümkün olan en kısa sürede dönüş yapılmasını rica ediyoruz. Aksi takdirde haklarımızı almak için gerek hukuk gerekse de eylem yoluna başvuracağımızı hem hükümet yetkililerimize hem de kamuoyuna bildirmek isteriz.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Amcaoğlu: Hedeflenen tarih 30 Ekim Amcaoğlu: Hedeflenen tarih 30 Ekim

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı 30 Ekim Cuma günü Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e sevk edilmesini hed...

Aytan Marketten Açıklama; Bir Çalışanımız da Covid-19 Tespit Edildi Aytan Marketten Açıklama; Bir Çalışanımı...

Gönyeli’de faalliyet sürdüren Aytan Market yetkilileri bir çalışanlarının COVID-19 testinin pozitif olduğunu açıkladı. Marketin s...

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasından Süpriz Karar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasından S...

TCMB, beklentilere ters şekilde politika faizini %10.25’te sabit tuttu. Dolar 8, Euro 9.45, sterlin 10.50 TL’ye dayandı Türkiye C...

UBP de Dursun Oğuz da Başkanlık Adaylığnı Açıkladı UBP de Dursun Oğuz da Başkanlık Adaylığn...

Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından boşalan UBP Genel Başkanlık koltuğuna, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz’u...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Lefkoşalıların Dikkatine! Lefkoşalıların Dikkatine!...

Orta gerilim  elektrik şebekesindeki proje çalışması ned...

Tatar, Oktay’ı Kabul Etti Tatar, Oktay’ı Kabul Etti...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaş...

Tatar Görevi Devraldı Tatar Görevi Devraldı

KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bugün düzenlenen ...

Oktay: Yeni dönemde KKTC ile çok daha güçlü ve sıkı iş birliğinde çalışacağız Oktay: Yeni dönemde KKTC ...

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı ...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mustafa Akıncı’dan görevi devraldı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar...

Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhuriyet M...

İşte, Özersay’ın Seçim Harcamaları İşte, Özersay’ın Seçim Ha...

Kudret Özersay Seçim Ofisi, bağımsız Cumhurbaşkanı adayı...

Pazar Günü Start Veriliyor Pazar Günü Start Veriliyo...

Büyük av sezonu pazar günü başlıyor. Avcılar 3 Ocak’a ka...

“Türkiyesiz Bir Gelecek Mümkün Değil” “Türkiyesiz Bir Gelecek M...

 Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kıbrıs Tür...

Hem Kaçak Geçiş, Hem Uyuşturucu Hem Kaçak Geçiş, Hem Uyuş...

Askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’tan ülkey...

“Salgının İşgücüne Etkileri de İncelenecek” “Salgının İşgücüne Etkile...

İstatistik Kurumu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Türel Özer Öksüz...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri