Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

Özersay: “Cumhurbaşkanlığı ödeneğini sporcu ve sanatçılara destek için kullanacağım”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, Cumhurbaşkanlığı’ndaki örtülü ödeneğin kullanım şeklini değiştireceğini ve harcamaların kamuoyu ve Sayıştay tarafından denetlenebileceği şeffaf bir yöntem izleyeceğini açıkladı. Özersay, Cumhurbaşkanlığı görevine gelmesi durumunda bu ödeneği önemli uluslararası etkinlik ve müsabakalara katılacak sporcular ve sanatçıların desteklenmesi için kullanacağını söyledi. Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Özersay yaptığı açıklamada, “Bu ödenek bu ülkeyi uluslararası alanda […]

31 Ağustos 2020 - 16:44 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi. A+A-

Özersay: “Cumhurbaşkanlığı ödeneğini sporcu ve sanatçılara destek için kullanacağım”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, Cumhurbaşkanlığı’ndaki örtülü ödeneğin kullanım şeklini değiştireceğini ve harcamaların kamuoyu ve Sayıştay tarafından denetlenebileceği şeffaf bir yöntem izleyeceğini açıkladı.

Özersay, Cumhurbaşkanlığı görevine gelmesi durumunda bu ödeneği önemli uluslararası etkinlik ve müsabakalara katılacak sporcular ve sanatçıların desteklenmesi için kullanacağını söyledi.

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Özersay yaptığı açıklamada, “Bu ödenek bu ülkeyi uluslararası alanda çok etkili şekilde temsil edebilecek olan sporcu gençlerimiz ve sanatçılarımız için kullanılmalıdır. Bazen bu tür etkinlik ve yarışmalarda bir Kıbrıslı Türk’ün yer alması ve başarı elde etmesi bir siyasinin yahut diplomatın yapacağı temastan dahi daha önemli olabilir” dedi.

“ÇOK DAHA ETKİLİ BİR TANITIM VE TEMSİLİYET OLACAK”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Özersay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bugüne değin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kullanılmak üzere ayrılan kalemler harcanırken maalesef gençlere, sanatçı ve sporculara gereken önem verilmemiştir. Oysa dünyanın çeşitli merkezlerinde yapılan nitelikli uluslararası etkinlik ve müsabakalara sanatçı ve sporcularımızın katılabilmesi için yol masraflarının karşılanması ya da katılım ücreti yahut kalacak yer için harcama desteği yapılması Kıbrıs Türkü’nün uluslararası görünürlüğünü ciddi şekilde artıracaktır. Bazen bu tür etkinlik ve yarışmalarda bir Kıbrıslı Türk’ün yer alması ve başarı elde etmesi bir siyasinin yahut diplomatın yapacağı temastan dahi daha önemli olabilir. Bu nedenle sporcu ve sanatçılarımızı desteklememiz gerekir ve bu nedenle Cumhurbaşkanlığı görevine gelmem durumunda bunu hayata geçireceğim, bu konuda çok kararlıyım.”

Özersay, takım olarak değilse de özellikle ferdi olarak katılımın mümkün olduğu uluslararası etkinliklerde KKTC’den sanatçı ve sporcuların önünün açılması için hukuki bazı çalışmaların ve girişimlerin de yapılmasının gerekli olduğunu, Cumhurbaşkanlığı’nın uluslararası toplum tarafından kabul gören bir temsiliyet noktası olması nedeniyle bu girişimleri güçlü bir hukuk ekibiyle yapacağına dikkat çekti.

Özersay, kendisinin yıllarca Cumhurbaşkanlığı bünyesinde uluslararası hukukla ilgili konularda çalışmalara katkı koymaya çalıştığını ve bu konularda bir tecrübeye sahip olduğunu ama bu tecrübesini güçlü bir hukuk ekibiyle takviye ederek bu süreçlerde Kıbrıs Türk sporcu ve sanatçılarının önünü açacak bir çaba içerisinde olacağını vurguladı.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mesaj Net! Mesaj Net!

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, Kıbrıs Türk halkının ne BM, ne de AB’den beklediği bir şey olduğunu belirtti. 

6 Kişi Hakkında Yasal İşlem! 6 Kişi Hakkında Yasal İşlem!

Polisin dün ülke genelinde yaptığı rutin avcı kontrolleri sırasında, Mersinlik’te ava kapalı bölge olan 17 numaralı bölgede, Azganl...

Küçükbaş Hayvan Üreticilerinin Dikkatine! Küçükbaş Hayvan Üreticilerinin Dikkatine...

Küçükbaş hayvan üreticilerinin ilgili tüzük uyarınca hayvan miktarlarını bildirmeleri için son tarihin 31 Aralık olduğu açıklandı.<...

Gazimağusa Sular Altında! Gazimağusa Sular Altında!

Gazimağusa’da etkili olan şiddetli sağanak, su baskınlarına yol açtı.

...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Hükümete İvedi İhtiyaç Var” “Hükümete İvedi İhtiyaç V...

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Sa...

TC Dışişleri’nden Yunanistan’a mesaj: “Türkiye ön koşulsuz diyaloğa açık yaklaşımını sürdürecektir” TC Dışişleri’nden Y...

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Yunanistan'ın ist...

Şanslı Kutudan 2. Büyük İkramiye Şanslı Kutudan 2. Büyük İ...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Piyangolar Birimi tarafınd...

Eğitim Bakanlığında Eylem! Eğitim Bakanlığında Eylem...

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), kolej sınavlar...

Kasadan 645 Milyon TL Çıktı! Kasadan 645 Milyon TL Çık...

Maliye Bakanlığı’nın kasım ayında yaklaşık 645 milyon TL...

“Kanser Hastalarına Radyoterapi Uygulanmıyor” “Kanser Hastalarına Radyo...

Kamu-Sen, personel eksikliği nedeniyle kanser hastaların...

Bu Sefer En Çok Yapış Nerede? Bu Sefer En Çok Yapış Ner...

Meteoroloji Dairesi, son 24 saate en çok yağışı metrekar...

Kese Böcekleri İle Havadan Mücadele! Kese Böcekleri İle Havada...

Orman Dairesi, 2020 yılı ‘“Helikopter ile Havadan Biyolo...

Lute Cumhurbaşkanlığında Lute Cumhurbaşkanlığında...

Ersin Tatar Cumhurbaşkanı olarak ilk kez Birleşmiş Mille...

Mesaj Net! Mesaj Net!

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, Kıbrı...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri