Merakli Gazete Haber Sitesi
Örnek Resim

POLİS ÇAVUŞU GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANDI!

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde skandal bir olay yaşandı. Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etti. Gazeteci Şermin Sarro önceki gece gazetecilik görevini yaptığı esnada, üzerine otobüsü sürerek öldürmeye teşebbüs eden AKVA şoförü hakkında Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne şikayete gitti. Olayın trafik suçu olduğunu ve adli bir olayın söz konusu olmadığını iddia ederek Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetini […]

POLİS ÇAVUŞU GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANDI!
31 Mayıs 2019 - 17:08 'de eklendi.

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde skandal bir olay yaşandı. Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etti.

Gazeteci Şermin Sarro önceki gece gazetecilik görevini yaptığı esnada, üzerine otobüsü sürerek öldürmeye teşebbüs eden AKVA şoförü hakkında Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne şikayete gitti.

Olayın trafik suçu olduğunu ve adli bir olayın söz konusu olmadığını iddia ederek Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetini yazılı olarak almayı reddeden Polis Çavuşu, Sarro’nun gazeteci olduğunu öğrenmesinin ardından ise, çirkin bir senaryo tezgahlayarak, karakola çağırdığı AKVA şoförünün yalan beyanlarıyla yaptığı şikayeti aldı. Ardından da Sarro’ya, “karşı taraf da sizden şikayetçi, o yüzden ikiniz de şikayetinizden vazgeçin” diyerek, öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etmeye çalıştı.

AYNI GECE İÇERİSİNDE ŞİKAYET KAĞIDINI YOK ETTİ

Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetçi olduğunu ısrarla vurgulamasının ardından ise, Polis Çavuşu usulsüz işlemlerine devam ederek esas skandal olaya imza attı.

Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, Sarro’yu şikayetinden vazgeçiremeyince, görgü tanıklarının ve video kayıtlarının mevcut olmasına karşın, Gazeteci’ye itale-i lisan’dan dava okudu.

SKANDAL

Alpcan bununla da yetinmeyerek, aynı gece içerisinde Gazeteci Sarro’dan aldığı yazılı şikayeti yok ederek, öldürmeye teşebbüs olayını örtbas etmeye çalıştı.

Ertesi günü Gazeteci Şermin Sarro’nun araştırmaları sonucunda yazılı şikayetinin yok edilerek, söz konusu şoföre dava okumadığı ortaya çıktı.

POLİS MÜDÜRÜ, GAZETECİDEN ÖZÜR DİLEDİ

Güzelyurt Polis Müdürü Eybil Efendi ile görüştü. Personelinin ‘yazılı şikayeti’ yok ederek, işlem yapmadığını kabul eden Efendi, yapılan usulsüz işlemden dolayı Gazeteci Şermin Sarro’dan özür diledi, Polis Çavuşu hakkında gerekenin yapacağını kaydetti.

Polis Müdürü Eybil Efendi, bunun üzerine olaydan yaklaşık 12 saat sonra Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetinin yeniden yazılı olarak alınması için başka bir polis memurunu görevlendirdi.

Gazeteci Şermin Sarro ikinci kez şikayetini yazılı olarak verirken, olay esnasında kayıtta olan kamerasındaki görüntü ve ses kayıtlatını da delil olarak sundu.

BÖLGEDEKİ KAMERA KAYITLARI HALEN ALINMADI

GÖRGÜ TANIKLARI HALEN DİNLENMEDİ

Öte yandan olayın üzerinden yaklaşık 40 saat geçmesine karşın (31 Mayıs 2019 saat 14.00 itibarıyla) olayın yaşandığı bölgedeki marketin kamera kayıtlarının halen polis tarafından alınmadığı, olay esnasında orada bulunan görgü tanıklarının da henüz ifadelerinin alınmadığı öğrenildi.

Olayın ikinci kez kapatılmaya çalışılıp çalışılmadığı ilerleyen günlerde anlaşılacak.

 

Kaynak : kibris ada haber

0 Kez Okundu

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER