• DOLAR
  $1.453,7600
  ( -₺5,81 )
 • EURO
  $0,4292
  %1,04
 • ALTIN
  $46.543,0000
  %-1,39
 • BIST
  90,9458
  ( ₺0,03 )
RESMİ GAZETE’DEN HABERLER

RESMİ GAZETE’DEN HABERLER

TURİZM BAKANLIĞI HOLLANDA VE BELÇİKA’DA TURİZM TANITIM FAALİYETLERİ YAPIYOR Lefkoşa, 16 Kasım 16 (T.A.K): Turizm ve Çevre Bakanlığı, Hollanda ve Belçika’da KKTC turizmini, kültürünü, tarihini ve doğal güzelliklerini daha etkin şekilde tanıtmak amacıyla başlattığı faaliyetleri sürdürüyor. Resmi Gazetede yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre, Mayıs 2016’da başlayan faaliyetler, Mart 2017’ye kadar devam edecek. Bakanlar Kurulu, […]

TURİZM BAKANLIĞI HOLLANDA VE BELÇİKA’DA TURİZM TANITIM FAALİYETLERİ YAPIYOR

Lefkoşa, 16 Kasım 16 (T.A.K): Turizm ve Çevre Bakanlığı, Hollanda ve Belçika’da KKTC turizmini, kültürünü, tarihini ve doğal güzelliklerini daha etkin şekilde tanıtmak amacıyla başlattığı faaliyetleri sürdürüyor.

Resmi Gazetede yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre, Mayıs 2016’da başlayan faaliyetler, Mart 2017’ye kadar devam edecek.

Bakanlar Kurulu, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın reklam, imaj ve tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Hollanda ve Belçika’dan gelen turist sayısının artışını sağlamak amacı ile bakanlık ve “Graphica Werbeagentur Gmbh” arasında imzalanan protokol kapsamında ihtiyaç duyulan 500 bin Euro’nun ödenebilmesi için Devlet İhale Tüzüğü kapsamında bakanlığı yetkilendirdi.

HAYVANSAL HASTALIK VE ZARARLILARLA MÜCADELE PROJESİ 

Bakanlar Kurulu, koyun, keçi ve sığırlarda görülen ve büyük maddi kayıplara neden olan Brucella hastalığının eradike edilmesi ve hayvancılığın devamlılığı açısından, Brucella hastalığı nedeniyle zarar gören hayvan üreticilerinin, yürürlükteki mevzuat ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın belirlediği kural ve esaslar çerçevesinde zararlarının kısmen karşılanması projesi ile ilgili olarak gereksinim duyulan 1 milyon TL’nin TC Yardımları ile finanse edilmesi öngörülen kalemden karşılanmasına karar verdi.

Karara göre, gerekli koşullar ve kıstaslar üzerinden yapılacak ödemelerde, koyun, keçi cinsi hayvanlara hayvan başına 200 TL, sığır cinsi hayvanlara hayvan başına bin 500 TL verilecek.

SABİT GÖRÜNTÜLÜ HIZ TESPİT KAMERALARI ALINIYOR

Bakanlar Kurulu, tehlikeli kavşak ve yol kesimlerinde kurulmak üzere sabit görüntülü hız tespit kamerası alımı konusunda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na yetki verdi.

Buna göre, bakanlık 30 adet sabit görüntülü hız tespit kamerası daha alacak.

Bakanlar Kurulu, sayıları 100 adete çıkarılan hız tespit kamera sistemlerine, ihtiyacın artış göstermesi nedeniyle sayısının 30 adet daha artırılması gerekliliği hususunda bakanlık ile hız kamerası tedarikçi firması “Gatsometer BV” arasında imzalanan Hız Tespit Kameraları Projesi kapsamında, 3. Etap tedarik sözleşmesi kapsamında tedariki kararlaştırılan 9 adet yol kesimi için “noktadan noktaya” hız denetimi yapabilen kamera sistemlerinden 4 adetinin iptal edilerek, yerine 30 adet hız kamerası tedarik edilmesi konusunda bakanlığın yetkili kılınmasına karar verdi.

(EMR/ŞEB)

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM