• DOLAR
  $1.463,7300
  ( ₺2,28 )
 • EURO
  $0,4285
  %1,09
 • ALTIN
  $46.120,0000
  %0,54
 • BIST
  90,6714
  ( ₺0,04 )
SERDAR DENKTAŞ TC KAMU-SEN’İ KABUL ETTİ

SERDAR DENKTAŞ TC KAMU-SEN’İ KABUL ETTİ

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, “Geçmişte çözüm için öngörülen yol haritasının bir kenara atılmaya, yeni bir yol haritası yaratılmaya çalışıldığını” söyledi, yeni yol haritasının Türk halkı için hayırlı olmayacağını ifade etti.

YENİ YOL HARİTASI YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Lefkoşa, 22 Kasım 16 (T.A.K.): Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, “Geçmişte çözüm için öngörülen yol haritasının bir kenara atılmaya, yeni bir yol haritası yaratılmaya çalışıldığını” söyledi, yeni yol haritasının Türk halkı için hayırlı olmayacağını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, KKTC’de temaslarda bulunan Türkiye Kamu-Sen’i kabul etti.

Başbakan Yardımcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Meclisi’nde gerçekleşen ve Kıbrıs Türk Memur Sendikası Başkanı Kaan Mındıkoğlu’nun da hazır bulunduğu kabulde konuşan TC Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, Kıbrıs davası konusunda önemli gelişmelerin yaşandığı bugünlerde asıl yol haritasını çizen kişinin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş olduğunu dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Kamu-Sen’in KKTC’yi bağımsız bir devlet olarak kabul ettiğini belirten Koncuk, ‘’Gönül isterdi dünya da bu şekilde kabul etsin’’ ifadelerini kullandı.

Koncuk, Kıbrıs davasında geçmişte yaşananların unutulmaması gerektiğini de belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş da, Kıbrıs davasında özellikle bugünlerde Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın eksikliğinin daha da hissedildiğini ifade etti.

Geçmişte çözüm için öngörülen yol haritasının bir kenara atılmaya, yeni bir yol haritası yaratılmaya çalışıldığını söyleyen  Denktaş, yeni yol haritasının Türk halkı için hayırlı olmayacağını belirtti.

‘’Kıbrıs Türkü bu haritayla daha fonksiyonsuz ve daha fakir hale getirilecek’’ diyen Denktaş, Demokrat Parti olarak bu yaklaşıma karşı durduklarını kaydetti.

Denktaş, Türk halkının çözüm adına yapılan propagandalara inanmamasını ve gerçekleri görmesini diledi.

1 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM