Reklamı kapat
Reklamı kapat
Merakli Gazete Haber Sitesi
turizm bakanlığı
Merakli Gazete Haber Sitesi

TATAR, CTP’Yİ ZİYARET ETTİ

TATAR: “KUTUPLAŞMANIN ÖNLENMESİ İÇİN HASSASİYET GÖSTERİLMELİ”

14 Ekim 2020 - 11:49 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi. A+A-

TATAR, CTP’Yİ ZİYARET ETTİ

TATAR: “KUTUPLAŞMANIN ÖNLENMESİ İÇİN HASSASİYET GÖSTERİLMELİ”

ERHÜRMAN: “GERGİNLİK VE KUTUPLAŞMA BİR AN ÖNCE KALKMALI. 19 EKİM İTİBARIYLA HALKIN İÇTEKİ VE DIŞTAKİ SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE ODAKLANILMALI”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Cumhurbaşkanı adayı ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, 18 Ekimde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu öncesinde Cumhuriyetçi Türk Partisi’ni (CTP) ziyaret ederek, CTP Genel Başkan Tufan Erhürman ve parti yetkilileriyle görüştü.

CTP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ve yaklaşık yarım saat süren görüşme sonrasında Ersin Tatar ile Tufan Erhürman basına açıklamalarda bulundu. 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Ersin Tatar seçim çalışmaları çerçevesinde Cumhuriyetçi Türk Partisi’ni  (CTP) ziyaret etti.

CTP Genel Merkezi’ne saat 11.30’da gelen Tatar’ı, CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın karşıladı.

Görüşmede, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın ile CTP Örgütlenme Sekreteri Asım Akansoy hazır bulundu.

Ersin Tatar’a, UBP Genel Sekreteri Hamza Ersan Saner eşlik ediyor.

TATAR

İlk sözü alan UBP Cumhurbaşkanı adayı ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, 11Ekim tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun tamamlandığını, ikinci turun ise 18 Ekim’de gerçekleştirileceğini anımsatarak,  bu çerçevede bugün Cumhuriyetçi Türk Partisi’ni ziyaret ettiklerini söyledi.

CTP Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman’ı seçimde gösterdiği başarıdan dolayı kutlayan Tatar, bugünkü görüşmede önümüzdeki sürecin nasıl değerlendirilebileceğini ele aldıklarını kaydetti.

HALKIN İRADESİNİ SANDIĞA YANSITABİLMESİ ÖNEMLİ…

Önemli olanının KKTC’nin demokrasisinin en iyi şekilde çalışması olduğunu vurgulayan Tatar, halkın sandığa iradesini yansıtabilmesinin önemine işaret etti.

11 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı seçimine katılımın beklediklerinin altında olduğunu ifade eden Tatar, 18 Ekim’de seçime katılımın daha yüksek olması temennisinde bulundu.

18 Ekim’de Kıbrıs Türk halkının önümüzdeki 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanını seçeceğini, dolayısıyla Pazar günü sandığa gidilmesi ve halkın iradesini yansıtmasının önemli olduğunu vurgulayan Tatar,  “Vaka sayıları azalarak, kontrol atındayken, herkesin sandığa giderek, iradesini yansıtmasını temenni ediyorum” dedi.  

Ülkedeki kutuplaşmanın önlenmesi için bir takım hassasiyetlerin gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Ersin Tatar, “Hepimiz KKTC’nin vatandaşları olarak bu ülkede demokrasi refah, mutluluk ve geleceğe umutla bakabilmek için bir mücadelenin içerisindeyiz. KKTC’nin geleceği, daha güvenli bir gelecek için ülkeye iyi liderlik, iyi önderlik etmek gerek. KKTC’nin bekası ve gelişebilmesi için bu doğrultuda fikirler ve projeler üretmek lazım”  şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI SADECE BİR MÜZAKERECİLİK MAKAMI DEĞİL…

Cumhurbaşkanlığı makamının sadece bir müzakerecilik makamı olmadığına işaret eden Tatar, Cumhurbaşkanlığı makamının, “topluma çeşitli meselelerde önderlik ve liderlik edebilecek; iyi ilişkiler içinde hükümetlere yapıcı yardımda bulunabilecek; KKTC halkının refahı ve geleceğe umutla bakabilmesinin önderi olabilecek” bir makamı olduğunu vurguladı.  

Ersin Tatar konuşması sonunda kendilerine gösterdikleri yakın ilgi ve meselelere duyarlıklarından dolayı Erhürman ve partisine teşekkür etti.

ERHÜRMAN

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da, Tatar ve UBP Genel Sekreteri Ersan Saner’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda gösterdiği başarıdan dolayı Ersin Tatar’ı kutladı.

Erhürman, CTP ve UBP’nin başta Kıbrıs sorunu ve çeşitli konulardaki fikir ayrılıklarına rağmen bu ülkenin en köklü iki partisi olduğunu belirtti.

Tufan Erhürman, seçim sürecince yaşanan gerginlik ve kutuplaşmanın bir an önce ortadan kaldırılması temennisinde bulundu.

Erhürman, bundan sonra Kıbrıs Türk halkının hem içerde, hem dışarda karşı karşıya olduğu büyük sorunların çözülmesi için birlikte hareket edilmesinin temel bir hedef olarak önlerinde durduğunu söyledi.

Tufan Erhürman, “Pazara kadar olan günlerde bu gerginlik ve kutuplaşmayı daha da arttıracak hamlelerin hiçbir şekilde yapılmaması ve 18’inden sonra artık 19’u itibariyle bu toplumun birlik içinde dışardaki ve içerdeki sorunlarının çözümüne odaklanması gerekir” dedi.

Erhürman, Tatar’a ikinci turda başarılar diledi.

Haber: Tuğçe Ülkü Aydın

Fotoğraf: Süleyman Önal

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KORONAVİRÜS… 1093 TESTTE BİRİ YEREL 8 POZİTİF… KORONAVİRÜS… 1093 TESTTE BİRİ YERE...

 KKTC’de bugün yapılan 1093 Covid-19 testiyle biri yerel toplam 8 yeni vaka daha saptandı. Böylece bugüne kadarki vaka sayısı 1103’e ul...

Türkiye’den müthiş hamle: KKTC’ye trafik gözetleme istasyonları kurulacak Türkiye’den müthiş hamle: KKTCR...

Türkiye müthiş teknolojik bir hamle yaparak Kuzey Kıbrıs'a trafik gözetleme istasyonları kuracak ve Akdeniz'...

Lute Bu Gece Geliyor Lute Bu Gece Geliyor

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği geçici Özel Danışmanı Jane Holl Lute, liderlerle görüşmek üzere bu gece adaya ge...

“KIB-TEK Artıya Geçmeyi Başardı” “KIB-TEK Artıya Geçmeyi Başardı”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK), devlete ve piyasaya olan tüm borçlarını kapatarak,...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
GÜNEY KIBRIS’TA 152 YENİ KORONAVİRÜS TEŞHİSİ GÜNEY KIBRIS’TA 152 YENİ ...

Güney Kıbrıs’ta bugün 152 yeni koronavirüs teşhisi konuldu....

TÜRKİYE’DE 185 HASTA HAYATINI KAYBETTİ, 29 BİN 281 YENİ POZİTİF VAKA SAPTANDI TÜRKİYE’DE 185 HASTA HAYA...

 Türkiye'de son 24 saatte 168 bin 212 Kovid-19 testi yapıldı...

KORONAVİRÜS… 1093 TESTTE BİRİ YEREL 8 POZİTİF… KORONAVİRÜS… 1093 T...

 KKTC’de bugün yapılan 1093 Covid-19 testiyle biri yerel top...

Türkiye’den müthiş hamle: KKTC’ye trafik gözetleme istasyonları kurulacak Türkiye’den müthiş ...

Türkiye müthiş teknolojik bir ham...

Yıldız Savaşları’nın ‘Dart Vader’ı yaşamını yitirdi Yıldız Savaşları’nı...

Efsane “Yıldız Savaşları” serisin...

Lute Bu Gece Geliyor Lute Bu Gece Geliyor

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği geçic...

“KIB-TEK Artıya Geçmeyi Başardı” “KIB-TEK Artıya Geçmeyi B...

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Elektr...

Av Tüfeğini Araçlarında Taşıdılar Ve… Av Tüfeğini Araçlarında T...

Çayırova ve Güzelyurt’ta av tüfeğini araçta taşıdığı tes...

“Oy Avcılığı Yapan Partiler Var” “Oy Avcılığı Yapan Partil...

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Baş...

Kanunsuz Girdiler, Tutuklandılar.. Kanunsuz Girdiler, Tutukl...

Gazimağusa’da KKTC’ye kanunsuz giriş yaptıkları tespit e...

Foto Galeri
RUM BASINI HABERLERİ
Video Galeri