• DOLAR
  $1.453,7600
  ( -₺5,81 )
 • EURO
  $0,4292
  %1,04
 • ALTIN
  $46.543,0000
  %-1,39
 • BIST
  90,9458
  ( ₺0,03 )
UEFA, Kıbrıs Futbol Federasyonunu doğrudan disiplin denetimine almaya karar verdi

UEFA, Kıbrıs Futbol Federasyonunu doğrudan disiplin denetimine almaya karar verdi

UEFA 2. Başkan yardımcı Marios Lefkaritis, şike mücadelesinde sert cezalar uygulamaması durumunda, UEFA’nın Kıbrıs Futbol Federasyonuna (KFF) doğrudan disiplin denetimi uygulama kararına değindi. Kıbrıs Haber Ajansı KHA’ya konuşan Lefkaritis, KFF tarafından önerilecek bazı farklı yaptırımlara UEFA’nın itirazı olmayacağına açıklık getirdi.Diğer yandan, KFF Başkan yardımcısı Charis Loizides, KHA’ya konuşmasında,  Yönetim Kurulunda alınacak yaptırımların tartışılarak karara bağlanacağını […]

UEFA 2. Başkan yardımcı Marios Lefkaritis, şike mücadelesinde sert cezalar uygulamaması durumunda, UEFA’nın Kıbrıs Futbol Federasyonuna (KFF) doğrudan disiplin denetimi uygulama kararına değindi. Kıbrıs Haber Ajansı KHA’ya konuşan Lefkaritis, KFF tarafından önerilecek bazı farklı yaptırımlara UEFA’nın itirazı olmayacağına açıklık getirdi.Diğer yandan, KFF Başkan yardımcısı Charis Loizides, KHA’ya konuşmasında,  Yönetim Kurulunda alınacak yaptırımların tartışılarak karara bağlanacağını açıkladı ve geçen yaz Federasyon tarafından alınan sert kararların, UEFA’nın suçluları adlandırmayı kabul etmemesinden dolayı hayata geçirilmediğini duyurdu.

KHA’ya konuşan Kıbrıs Atletizm Örgütü (KAÖ) Başkanı Cleanthis Georgiades “şimdiye kadar yapmamız gereken her şeyi, şimdi UEFA yapmamız için bastırıyor” diyerek Adalet Bakanının da şikelere karşı yasalar onaylaması gerektiğini vurguladı.

UEFA’nın, KFF tarafından yapılan, ilk etapta ağır para cezaları, ikinci etapta ise UEFA tarafından önerilen ağır cezaları hayata geçirme konusundaki önerilerinin, ne denli kabul edip etmeyeceği sorusuna Lefkaritis, Avrupa Örgütünün bunu kabul edeceğini umduğunu söyledi.

Lefkaritis, şikelere karşı sert cezalar uygulayamaması durumunda, UEFA’nın KFF ve Kıbrıs futbol kulüplerine doğrudan disiplin denetimi yapabileceğini söyledi.

Kıbrıs futbolunun yurt dışındaki görünümünün gerçekten de bu kadar kara olup olmadığı sorusuna “evet bu kadar karadır” yanıtı veren Lefkaritis, bunun bahis ve şüpheli maçlardan kaynaklandığını belirtti. Spor etkinliklerini manipüle/yönlendirme konusunda, Adalet Bakanlığı’nın yasa tasarısını da değerlendirmesi istenilen Lefkaritis, içeriğinin ne olduğunu tam olarak bilmemesine rağmen, doğru yönde olduğuna inandığını ifade etti.

Loizides KHA’ya konuşmasında Yönetim Kurulunun gelecek hafta, bu konuyu ve UEFA tarafından önerilen önlemleri görüşmek amacıyla toplanacağını duyurdu.

Federasyonun bu sorunu çözmeyi arzulayıp arzulamadığı sorusuna Loizides, böyle bir iradenin olduğunu ve geçen yaz sert cezalar ve önlemler konusunda kararlar alındığını açıkladı. Ancak, UEFA’nın bu dosyadaki sorumlulukları tahsis edememesinden dolayı bu cezaların uygulanamadığına açıklık getirdi.

İki paralel süreç olduğundan söz eden Georgiades, bunlardan birinin, UEFA’dan dosya gelir gelmez, KFF’nın işlemlere sokması gereken disiplin denetimi olduğunu, diğerinin ise, Adalet Bakanının, ceza yönündeki tasarısının hayata geçirilmesi olduğunu söyledi.

0 Kez Okundu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM